O odnowienie więzi małżeńskich i dialogu między małżonkami, przeprowadzenie dodatkowych rekolekcji i "wieczorów dla zakochanych" apelują liderzy Stowarzyszenia "Spotkania Małżeńskie" Irena i Jerzy Grzybowscy w związku ze zbliżającą się beatyfikacją Jana Pawła II, któremu bliska była troska o trwałe małżeństwa i rodzinę.
Irena i Jerzy Grzybowscy, zwrócili się do wszystkich byłych uczestników rekolekcji małżeńskich o pogłębienie i odnowienie dialogu w ich małżeństwach, w rodzinie i z innymi ludźmi. Ponadto zwrócili się do wszystkich Ośrodków Spotkań Małżeńskich w Polsce i w innych krajach o przeprowadzenie dodatkowych „rekolekcji małżeńskich”, „wieczorów dla zakochanych” lub uczczenia w podobny sposób beatyfikacji.
„Nie mamy wątpliwości – czytamy w komunikacie liderów Stowarzyszenia - że w Domu Ojca Jan Paweł II będzie się radował z takiego daru może nawet bardziej niż z samego uczestniczenia w uroczystościach beatyfikacyjnych. Niech naszym darem na beatyfikację będzie pogłębienie i odnowienie więzi małżeńskiej, szczególnie tam, gdzie jest ona zagrożona. W gronie osób odpowiedzialnych za Spotkania Małżeńskie, darem beatyfikacyjnym niech będzie pogłębienie rozumienia charyzmatu Spotkań Małżeńskich, a w ślad za tym większe zaangażowanie apostolskie w budowanie i odbudowywanie więzi małżeńskiej oraz przygotowywanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa”.
Na apel Liderów odpowiedziały już Ośrodki Spotkań Małżeńskich na Łotwie, Ukrainie i w Rosji (obwód kaliningradzki), informując o zamiarze zorganizowania dodatkowych rekolekcji dla małżeństw.
Kontakt ze Stowarzyszeniem Spotkania Małżeńskie: spotkmal@gmail.com
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.