0Pokazy filmów m.in. "Czekisty" Aleksandra Rogożkina i dyskusje panelowe z udziałem historyków i członków rodzin ofiar zbrodni katyńskiej odbędą się w dniach 13-15 kwietnia w stołecznym Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej.
Przegląd otworzą pokazy filmów "17 dni września" Józefa Gębskiego i "Śledztwo w Miednoje" Anny Pietraszek. Towarzyszyć im będzie dyskusja z udziałem Aleksieja Pamiatnycha ze Stowarzyszenia "Memoriał", reżyser Anny Pietraszek, która była świadkiem ekshumacji ofiar pogrzebanych w Miednoje oraz córki oficera zamordowanego w Katyniu, Wandy Zadrożnej.
W drugim dniu przeglądu zostanie wyświetlony obraz "Czekista" w reż. Aleksandra Rogożkina. Po nim odbędzie się panel z udziałem Krystyny Kurczab-Redlich, wieloletniej korespondentki polskich mediów w Rosji; znawcy kina rosyjskiego Mikołaja Wojciechowskiego oraz członków Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych prof. Włodzimierza Marciniaka i prof. Wojciecha Materskiego.
"Echa Katynia" zakończy pokaz filmu "Żona oficera" Piotra Uzarowicza. Towarzyszyć mu będzie dyskusja z udziałem socjolog prof. Jadwigi Staniszkis, reżysera Piotra Uzarowicza (wnuk oficera zamordowanego w Miednoje), publicysty Rafała Ziemkiewicza oraz politologa dr Tomasza Żukowskiego.
Pokaz filmu "Czekista" ze względu na drastyczność scen jest przeznaczony dla widzów pełnoletnich.
Z przekazanych informacji wynika, że papież nie przyjął ostatnio żadnych wizyt.
Wśród tematów rozmowy wymieniono wojnę na Ukrainie i inicjatywy mające na celu jej zakończenie.
Prezentacji polskiego tłumaczenia watykańskiego dokumentu "Antiqua et nova".
Jun wydał oświadczenie za pośrednictwem swoich prawników kilka godzin po decyzji TK.
Ordo Iuris: to bezpodstawna próba doprowadzenia do aktu uzurpacji władzy.