Austriackie Stowarzyszenie Rodzin Katolickich (KFÖ) proponuje „wolne od telefonów komórkowych” szkoły powszechne (klasy od 1 do 4).
„Zakaz używania telefonów komórkowych podczas lekcji, zwłaszcza podczas przerw, sprzyja koncentracji i interakcjom społecznym”, stwierdził przewodniczący Stowarzyszenia, Peter Mender w przesłaniu z okazji obchodzonego 6 lutego Dnia Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day). Podkreślił, że polityka edukacyjna powinna wyraźnie zobowiązać się do wprowadzenia szkół powszechnych wolnych od telefonów komórkowych. „Do tego czasu sprawę muszą wziąć w swoje ręce rodzice, ponieważ środki te można już wdrożyć w ramach autonomii szkoły”, uważa Mender. Dzień Bezpiecznego Internetu został ustanowiony przez Komisję Europejską w 2004 roku.
Cyfryzacja i jej wpływ na rodziny jest jednym tematów, którymi aktualnie zajmuje się KFÖ. Nacisk kładziony jest również na korzystanie z telefonów komórkowych w szkołach podstawowych. „Stała dostępność smartfonów może prowadzić do wielu problemów dla dzieci” - ostrzega przewodniczący austriackiego stowarzyszenia. Jako przykłady wymienił rozpraszanie uwagi w klasie, ograniczone kontakty społeczne i irytację spowodowaną nieodpowiednimi treściami online.
„Zakazując używania telefonów komórkowych podczas lekcji, chcemy stworzyć zdrowe ramy dla nauki i rozwoju osobistego naszych dzieci” - czytamy w przesłaniu. Przewodniczący KFÖ zwróci uwagę, że okres szkoły podstawowej jest kluczowy dla rozwoju podstawowych kompetencji i umiejętności społecznych.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.