Warszawscy uczniowie i studenci stołecznych uczelni po raz siódmy mogą ubiegać się o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. W tym roku z budżetu miasta przeznaczono na ten cel ok. 3 mln złotych - informuje Centrum Myśli Jana Pawła II.
Stypendia przyznawane są w zależności od dochodu rodziny, osiągnięć naukowych, artystycznych lub sportowych ucznia lub studenta. Pod uwagę brane jest również zaangażowanie stypendysty w działania charytatywne i społeczne. Miesięcznie stypendia wynoszą od 200 zł do 1,5 tys. złotych - podaje Centrum Myśli Jana Pawła II, które jest koordynatorem programu stypendialnego.
Jest on skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów, którzy mimo trudnych warunków materialnych, rodzinnych lub zdrowotnych osiągają nie tylko wysokie wyniki w nauce, ale też aktywnie działają na rzecz drugiego człowieka, angażują się w różnorodne inicjatywy związane z osobą lub dziełem Jana Pawła II.
Warunkiem uzyskania stypendiów jest spełnienie trzech kryteriów. Dochód na jednego członka w rodzinie nie powinien przekraczać 950 zł na osobę; średnia ocen osoby ubiegającej się o stypendium nie powinna być niższa niż 4,0 - w przypadku uczniów - lub 3,5 - w przypadku studentów. Trzecim kryterium są osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne oraz wszelkie inne aktywności społeczne.
W ciągu sześciu lat stypendia otrzymało ponad 4 tys. osób.
Świecka karmelitanka, która zmarła w 1955 roku, jest bliżej wyniesienia na ołtarze.
Handel narkotykami, handel bronią, wymuszenia - i do tego posługują się brutalnymi metodami.
Papież Franciszek dobrze odpoczywał przez całą noc - poinformował Watykan we wtorek.
W ciągu minionego roku zmarło ponad 300 tys. osób, przy zaledwie 71 tys. urodzeń.
Wśród uwolnionych znaleźli się zarówno konserwatywni, jak też liberalni krytycy rządu w Rijadzie.
Oświadczenie w obronie Kizza Beigye podpisało 12 organizacji.