„Światowe Dni Młodzieży to przypowieść o życiu” – powiedział kard. Antonio Cañizares. Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wziął udział w kursie letnim „Młodzież i Kościół katolicki”, który odbywa się na Uniwersytecie Juana Carlosa w Aranjuez.
Watykański dostojnik zwrócił uwagę, że obecna sytuacja młodzieży jest trudna. U jej podstaw leżą ważne kwestie ludzkie, które należy odkryć, ale na które nie zawsze można znaleźć odpowiedź. „Ewangelia daje im niezbędny sens, aby na nowo głosić nadzieję”.
W tym kontekście Światowe Dni Młodzieży, skupione na słuchaniu Słowa i adoracji eucharystycznej, „są wydarzeniem pełnym nadziei”. Są przypowieścią o tym, czym jest życie wraz z jego radościami i trudnościami – powiedział kard. Cañizares. Młody człowiek może odkryć „wielki skarb, który ludzkość uważała za ukryty, a który objawia się w Jezusie Chrystusie”.
Szef liturgicznej dykasterii odkreślił szczególną relację Jana Pawła II i Benedykta XVI z młodzieżą. „Nigdy jej nie krytykowali, ale zawsze proponowali program wymagający i jednocześnie pasjonujący, pokonując relatywizm, który pozbawił praw cnotę i zostawił młodego człowieka samemu sobie”. Idąc za przykładem obu papieży, „nie możemy opuścić młodzieży” – stwierdził purpurat.
"W naszej rzeczywistości silnie obecny jest klerykalizm – i to obustronny."
Papież Franciszek otworzył w poniedziałek w Watykanie międzynarodowy szczyt na temat praw dzieci.
W roku 2023 USAID wydała 72 mld dolarów na pomoc międzynarodową.
Nic złego w polskiej gospodarce się nie dzieje - uważa jednak specjalista.
Kanada powinna zostać naszym 51. stanem, wtedy nie będzie ceł - stwierdził Donald Trump.
Podróżni zamówili także 169 tys. jajecznic, 177 tys. kotletów schabowych.