"Nergal" ocenia, TVP się tłumaczy

Rzeczniczka TVP Joanna Stempień-Rogalińska broni obecności Adama "Nergala" Darskiego na antenie TVP w programie rozrywkowym "The voice of Poland".

3 września biskup włocławski Wiesław Mering wydał odezwę do wiernych, by protestowali wobec obecności na antenie TP2 "Nergala", muzyka "nie kryjącego swojego zaangażowania w satanizm i pogardy dla chrześcijaństwa". Biskup obawia się, że obecność Adama Darskiego w TVP2 będzie okazją do promowania satanizmu.

Rzecznik Stempień-Rogalińska informuje w rozmowie z KAI, że nie ma jeszcze oficjalnej odpowiedzi na odezwę biskupa ze strony dyrekcji TVP2.

Zaznacza jednak, że intencją poprzedniej dyrekcji TVP2, która podpisywała umowę z Adamem Darskim, nie było obrażanie niczyich uczuć. - Jego rola jest precyzyjnie określona w umowie, jest jurorem, trenerem muzycznym, jego wypowiedzi na antenie mają dotyczyć jedynie muzyki, a nie spraw społecznych, politycznych czy innych - podkreśla Stempień-Rogalińska. Dodaje, że przy doborze jurorów, wśród których są także Kayah, Andrzej 'Piasek' Piaseczny i Ania Dąbrowska, kierowano się muzycznymi i wokalnymi kwalifikacjami.

- Trzeba zauważyć, że każda z gwiazd zaproszonych do udziału w programie w roli trenera reprezentuje inny gatunek wokalny, jest autorytetem muzycznym dla innej grupy słuchaczy, każda ma także wyrazistą osobowość, ogromne doświadczenie oraz niekwestionowane dokonania - podkreśla rzecznik TVP. I przypomina dokonania Adama Darskiego: jest producentem muzycznym, multiinstrumentalistą i wokalistą, założycielem, głównym kompozytorem, autorem tekstów oraz liderem grupy Behemoth, grającej death metal. To pierwszy zespół w historii polskiej muzyki rozrywkowej, którego album znalazł się na światowej liście sprzedaży Billboard, notowany w pierwszym tygodniu sprzedaży na 149 miejscu. Nergal w rankingu Decibel Magazine został uznany za 17. najlepszego gitarzystę deathmetalowego na świecie. W Polsce laureat Fryderyka 2010 w kategorii Album roku metal, Fenomenów Przekroju 2009 czy Nagrody Miasta Gdańska w kategorii Młodzi Twórcy w Dziedzinie Kultury.

- Niepytany nie odnosi się do kwestii wiary, religii, uznając, że to osobista sprawa każdego człowieka - dodaje rzecznik Stempień-Rogalińska, odnosząc się do zastrzeżeń bp. Meringa.

Biskup włocławski Wiesław Mering wystosował 3 września Odezwę do kapłanów i wiernych świeckich diecezji włocławskiej zachęcając do protestów wobec udziału Adama Darskiego „Nergala” w programie "The Voice of Poland" w TVP2. Biskup uważa, że udział osoby "nie kryjącej swojego zaangażowania w satanizm i pogardy dla chrześcijaństwa" w publicznej TV będzie okazją do głoszenia "jego trucicielskiej nauki". Przypomniał, ze "Nergal" czasie koncertu podarł publicznie Biblię, często też wypowiadał się wrogo i obraźliwie o Kościele katolickim i chrześcijaństwie. Odezwa będzie odczytana w kościołach diecezji włocławskiej. Biskup nawołuje do wysyłania protestów do TVP.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NERGAL, TVP

 • gulaj
  05.09.2011 18:57
  Jakby Nergal porwał i zbezcześcił Koran to muzułmanie zadbali by o to, aby znalazł się tam gdzie jego bóg lucyfer. Jak się nie nawróci to nie ma żadnych wątpliwości że tam się znajdzie. Biblia uczy miłości dlatego tak pomiatają wyznawców Chrystusa, ale my wiemy że musimy przejść przez wiele ucisków do Królestwa Bożego.
 • czytelnik
  05.09.2011 21:37

  Jego Ekscelencja ks. bp. ks. bp Wiesław Mering ma w pełni uzasadnione powody bronić Ewangelii i Imienia naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Zachowaniom subkulturowym i innym wrogim Dobru Bożemu, trzeba stanowczo i zdecydowanie mówić NIE. My katolicy wraz ze swoimi duszpasterzami musimy wreszcie nauczyć się mówić Tak Tak lub Nie Nie. Tego od nas wymaga Pan Bóg. Musimy w czasach współczesnej sodomy i gomory oraz totalitaryzmu globalnego stanowczo mówić wszelkim subkulturom NIE. W przeciwnym razie, zło będzie szaleć w tzw. pseudodemokracji i liberalizmie. Narody świata nie chcą żyć w demokracjach i liberalizmach o której Arystotels powiedział, że „Demokracja to taki ustrój gdzie hieny rządzą osłami. My chrześcijanie nigdy osłami nie byliśmy i takiej demokracji nam nie potrzeba. Szczęść Bożę księże biskupie w stanowczym mówieniu NIE satanizmowi i subkulturom oraz wszelkim dewiacjom w naszej Ojczyźnie.

 • ksiadzmar
  05.09.2011 23:15
  Ja proponuję i nawołuję do bojkotu towarów reklamowanych przed tym programem i po nim. Wówczas, gdy takie hasło pójdzie w świat, to producenci wymogą na realizatorach zmianę "wybitnego" jurora. Dzisiaj programy są tylko dodatkiem do reklamy. Patrzmy więc jakie produkty tam będą się reklamować i namawiam do ich nie kupowania!
 • q
  06.09.2011 07:32
  Czyżby TVP jawnie włączyła się w głoszenie Szatana jako Antychrysta pokazując, że satanista jest fajniejszy od chrześcijanina, a szatan od Chrystusa? Zawartego "cyrografu" nie można spalić i wyrzec się szatana?
  To co się dzieje to ogromne zagrożenie i nie można go lekceważyć. Dlatego budujący jest głos biskupa, który odważnie przeciwstawia się zakusom szatana. I my za swoimi pasterzami włączmy się do tego i starajmy się np. bojkotować tych, którzy reklamują się w towarzystwie programu promującego satanizm oraz tych, którzy tam występują i identyfikują się z takimi wartościami.
  Dobrze, gdyby nasi kapłani ostrzegali nas częściej, że budowanie swego życia w połączeniu z wartościami satanistycznymi jest zgubne (dosłownie).
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  24°C Środa
  wieczór
  21°C Czwartek
  noc
  18°C Czwartek
  rano
  24°C Czwartek
  dzień
  wiecej »