Komentarze 13
 • tomaszl
  16.05.2019 13:30
  Nie jest rolą redaktora informowanie o wyroku sądowym. Od tego są organa państwa i biskupi. Pytanie co robił w tym czasie kurator?
  Ale dziwi też niefrasobliwość proboszczów, którzy nie weryfikują głoszących rekolekcje.

  To wszystko pokazuje nieudolność Kościoła i tych wszystkich procedur kościelnych.
  • Stanis
   16.05.2019 16:09
   A jak sobie wyobrażasz sposób śledztwa prze zapraszającego księdza?
   • wyobraź sobie stanis
    16.05.2019 18:01
    że parafie i w ogóle Kościól nie od dziś korzystają z internetu. Żadna to sztuka przesłac tradycyjnie lub elektronicznie po parafiach, zakonach itd. stosowny wykaz duchownych pedofilów z odpowiednimi uwagami. A Ty od razu o śledztwie.
   • tomaszl
    16.05.2019 18:14
    Choćby weryfikację przez kurię do której przynależy dany ksiądz rekolekcjonista. Albo dostępny księżom rejestr księży mających zakaz pracy z dziećmi, czy też księży prawomocnie skazanych. W końcu mamy XXIw i stworzenie takiego centralnego rejestru nie jest techniczni żądnym problemem. Nawet uwzględniając wymagania RODO. Napisz co myślisz na ten temat...
 • MATEO
  16.05.2019 14:21
  Proboszcz nie miał by tego problemy, gdyby tego księdza po prostu wydalono ze stanu duchownego. Kościół nie miałby tego problemu, gdyby tego księdza wydalono ze stanu duchownego. Po co to krycie pedofili, wprost trzeba powiedzieć, nie nadajesz się do tej posługi, stan duchowny to nie grupa terapeutyczna dla osób z zaburzonymi preferencjami seksualnymi.
 • OJ TAM OJ TAM
  16.05.2019 14:36
  Co ciekawe, wśród skazanych za pedofilię (ponad 800 przypadków) jest 2 księży i jeden zakonnik. Fajnie, aby Ministerstwo Sprawiedliwości podało jaki % tego obrzydliwego przestępstwa do zboczenie homoseksualne a jaki % czyn heteroseksualny. Ci skazani mają za kratami piekło na ziemi od innych skazanych, bo takie są reguły w polskich więzieniach. Kto sieje wiatr zbiera burzę. No i charakterystyczne zachowanie posłów z tzw. PO-KO, którzy zamiast poprzeć surową penalizację tego obrzydliwego przestępstwa prezentowaną w Sejmie to próbują ją torpedować. Takie to tałatajstwo załgane. Działa homo lobby w ich środowisku, bo jest świadome jakie konsekwencje poniosą pedofilni homoseksualiści w ślad za zmianami w prawodawstwie. Czyścić do spodu pedofilię ktokolwiek jest sprawcą tego czynu i jak wysoko jest w hierarchii społecznej. Z tego pkt. widzenia jestem wdzięczny za film Siekielskich, bo przyczynią się do wyplenienia tego dziadostwa. I niech się wszystkie pedofile cieszą, że jesteśmy państwem chrześcijańskim, a nie muzułmańskim. W Iranie muzułmańskim nie mają empatii dla pedofilii i homoseksualistów.
  • Mateo
   16.05.2019 15:09
   Niska ilość skazanych duchownych wynika z tego, że Kościół chronił ich, oraz że ofiary to dzieci, i dopiero jako dorośli mają odwagę opowiedzieć o swojej traumie. Państwo nie działa, prokuratura nie działa tak jak powinna. Nie mam nadziei, że obecny rząd jest w stanie cokolwiek na Kościele wymóc. W głowie mi się nie mieści jak bp Tyrawa mógł księdza, u którego znaleziono dziecięcą pornografią, wysłać do innej parafii do pracy z dziećmi.., gdzie ten ksiądz wykorzystywał i gwałcił dzieci. Dopiero państwo zareagowało na sygnały świeckich, a całe duchowieństwo, z którym ten ksiądz się stykał zamknęło oczy i uszy. Toż to elementarny brak empatii, przewidywania i poczucie pełnej bezkarności. A teraz ten biskup nie ma sobie nic do zarzucenia.. płakać się chce..
   • OJ TAM OJ TAM
    16.05.2019 15:41
    Rozumiem MATEO, że zgadzamy się co jednego, że czyny pedofilskie kogokolwiek by nie dotyczyły powinny być UKARANE z całą surowością prawa (vide jak karały do tej pory sądy w III RP) i aby NIKOMU, ktokolwiek, by to nie był biskup, ksiądz, celebryta, polityk, homoseksualista, heteroseksualista, transeksualista, lesbijka, genderysta, dentysta, muzyk, biznesmen, wykładowca, nauczyciel, lekarz itd itd) nie przyszło nawet na myśl skrzywdzić tak haniebnie i obrzydliwie dziecko. Wszyscy pedofile (szczególnie homoseksualni) w Kościele hierarchicznym nie mogą spać spokojnie. Także byli współpracownicy komunistycznych służb bezpieczeństwa, którymi księża pedofile się okazali (oczywiście i inni także). PO przez 8 lat rządów nie zrobiło nic, aby pogonić pedofilię w Kościele, więcej odwiedzali się z kardynałami i arcybiskupami na obiady, kawy, i co tam jeszcze, a teraz grzmią :) pod niebiosa. Nie dość tego skrócili okres przedawnienia się (czyli zatarcia w aktach) dla przestępców pedoliflskich. Dzięki właśnie Siekielskim to się kończy i włożyli oni PIS-owie silny oręż do rąk (pewnie nieintencjonalnie) do definitywnego załatwienia tego obrzydlistwa, który trzeba wypalić gorącym żelastwem do spodu. "Komu więcej dano od tego też więcej wymagać będą". Bardzo się cieszę, że już niedługo temat od strony prawnej zostanie bardzo wzmocniony i zboczeńcy nie będą już mogli korzystać z jakiejkolwiek (także sądowej - zawiasy, albo niskie wyroki) protekcji.
 • art
  16.05.2019 17:52
  Ponury film!
  Nie rozumiem o co chodzi w tej szaleńczej zbiorowej ekspiacji. Nie rozumiem dlaczego ten „drugi policzek” tak nadstawiają chętnie oficjele KK.
  Jestem zdruzgotany wypowiedziemi tego proboszcza.Ta gorliwa próba samooczyszczenia. Po co ? Dlaczego? Ta mściwość…30 lat …Cóż ten człowiek takiego zrobił? Kazanie dla dzieci wygłosił? A przecież nawet nie w więzieniu – widać nie mieli za co wsadzić. Chodzi sobie. Bez dozoru1 Bez kajdanek! Bez kontroli elektronicznej. Czyli pomówienia. Bo za jakieś rzeczywiste winy by go wsadzili! I 30 lat ksiądz katolicki żąda? A złodzieje, malwersanci …w zawieszeniu. Te obmawianie… przecież to bliźni. Wypadałoby przed wydaniem jakiegoś werdyktu wysłuchać przynajmniej co ten człowiek na swoją obronę ma. Bo przecież teraz to histeria, to nagonka, to lincz medialny! Sądy! Wyroki tak bezkrytycznie uważają za sprawiedliwe …A nie widzieliśmy w telewizji tej Gersdorf, tego od części do wiertarki, tego na benzynowej stacji….A na co dzień to nie słyszymy o dziwnych wyrokach? I im bezkrytycznie wierzyć? Dajcie mi kamerę w ukryciu jak Sekielski i te prerogatywy które miał Sekielski, Twe metody ubeckie! I te pieniądze. Pokażę Wam środowisko ‘stróżów prawa”.. Tak trudno zrealizować taki film? Pokażę Wam czystość i prawość naszych sędziów. Znam ich trochę…
  Kto finansuje Sekielskiego? Ci sami co deprawują nasze dzieci seksualizacją, lgbtg czy innymi dewiacjami. Co obrazoburcze sztuki wystawiają. Co depczą nasze sumienia! Co wyśmiewają co dzień moją wiarę w filmach , sztukach, tekstach.
  I przed nimi ta pokora! Przed nimi korzy się i JE i przerażony proboszcz!
  Oni wygrywają ze sługami Pana???
  I smutno mi iż pokorny sługa boży , prosty ksiądz nie piszący w Gazetach wyborczych czy innych obłudnikach tak się sumituje.
  Bo pozwolił odprawiać rekolekcje człowiekowi którego nasze sądy nie potrafiły skazać na żadną poważniejszą karę! TYLKO MEDIALNIE ZGNOILI CZŁOWIEKA!!! I instytucje , czyli KK, którą ten nieszczęśnik reprezentował.
  To mi przypomina PZPR w latach pięćdziesiątych: Krytyka i samokrytyka…Pokajanie publiczne czyli zgnojenie! Zgnojenie prostego proboszcza, zgnojenie JE ..bo to wszak nie atak na Kościół. A skąd!!! To deszcz pada!
  Jednostka zerem , jednostka bzdurą.
  Zwróccie nam nasz Kościół który pamiętam z dzieciństwa: prosty , zrozumiały, jasny. Ten o którym wykładali PROŚCI księża na lekcjach religii…Tacy którzy by się nie zawahali iść raczej na krzyż niż kogoś publicznie obmawiać… Proszę. Zwróćcie
  • tomaszl
   16.05.2019 19:50
   Może najpierw warto doczytać, ksiądz o którym mowa miał już wydany sądowy zakaz kontaktu z dziećmi i odsiedział już wyrok karny.
  • Q
   16.05.2019 19:57
   Czuje się odpowiedzialny za wiernych / parafię, a z drugiej strony oszukany.
   • art
    17.05.2019 00:52
    To zrozumiałe. Rozumiem.
    „Nie sądźcie a nie będziecie…”
    Wstyd mi!
    @Tomaszl ma rację; W tej układance jest jednak ten wyrok. Być może niesłuszny. Być może …krew nie woda…chwila słabości…może wydać się (ten wyrok) dla tamtego księdza zbyt radykalny i za surowy (za jakiś jak mi się wydaje, po wysokości tego wyroku sądząc (wziąwszy pod uwagę histerię i amok w tym względzie obecnych czasów) błahy uczynek. Ale on jest! Ten wyrok!. I ten ksiądz zgłaszając się do Proboszcza winien uczciwie o tym poinformować. Miał możliwość przedstawić swoje racje. A skoro nie zrobił tego….

    Zrozumiała teraz jest wypowiedź Księdza Proboszcza i jego ocena sytuacji. Podtrzymuję tylko …, że te 30 lat ..to zbyt radykalnie. Ale rozumiem że to emocje. A i zaskoczenie…Ciężko normalnemu człowiekowi mówić do kamery..
    Jak powiedziałem: wstyd mi za pochopny i zbyt radykalny osąd. I rozpaplanie tego na cały świat. I oczernienie Sługi Bożego. I zaszkodzenie Świętemu KK. I za zgorszenie. I za paliwo dla masonerii…
    PRZEPRASZAM KSIĘDZA
    Jest mi wstyd ale i czuję satysfakcję i ulgę. Jest tak jak być powinno. Wszystko na swoim miejscu. Bramy piekielne.. nie przemogą !!!
    W ramach mojej pokuty- nie będę więcej tu pisał. Przerasta to mnie. Z Bogiem.
 • war
  17.05.2019 23:16
  Dwóch lat bezwzględnego więzienia i dożywotniego zakazu pracy z dziećmi i młodzieżą sąd nie orzeka za byle co. Pana zarzuty, że ks. Proboszcz oczernił ks. Olejniczaka są całkowicie nie na miejscu. To ks. Olejniczak nadużył zaufania ks. Proboszcza. Jednak największą winę ponosi ks. Biskup ks. Olejniczaka za to, że osoby, która dopuściła się tak poważnego sprzeniewierzenia powołaniu a nadto została prawomocnie skazana, nie suspendował całkowicie ze stanu kapłańskiego lub co najmniej nie zakazał pełnienia czynności kapłańskich! Ks. Biskupowi bardziej żal było najwyraźniej molestującego dzieci księdza niż molestowanych dzieci. Suspenda nie oznacza przecież ekskomuniki, jest tylko stwierdzeniem faktu, że ktoś nie nadaje się do pełnienia posługi kapłańskiej. Ks. Olejniczak był przecież takim przypadkiem? Czym kierował się ks. Biskup dopuszczając tego człowieka do ołtarza? Źle pojętym miłosierdziem? Solidarnością kapłańską? Solidarnością z molestatorem dzieci? Jak, jako rodzic, mam ufać takiemu Biskupowi? Tragiczne!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  11°C Czwartek
  dzień
  11°C Czwartek
  wieczór
  10°C Piątek
  noc
  10°C Piątek
  rano
  wiecej »