Komentarze 7
 • pt
  19.10.2017 08:14
  33 lata temu został zamordowany ks. Popiełuszko, ale do tej pory nie wiemy, kto za tym stał, jak to się stało, a nawet kiedy, bo śledztwo jest blokowane.
 • Gość
  19.10.2017 12:27
  Litania do błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki

  Kyrie eleison.
  Chryste eleison. Kyrie eleison.
  Chryste, usłysz nas.
  Chryste, wysłuchaj nas.
  Ojcze z nieba Boże zmiłuj się nad nami
  Synu, Odkupicielu świata, Boże zmiłuj się nad nami
  Duchu Święty, Boże zmiłuj się nad nami
  Święta Trójco, Jedyny Boże zmiłuj się nad nami

  Święta Maryjo, Matko Boża módl się za nami
  Błogosławiony Jerzy, Męczenniku módl się za nami
  Odważny wyznawco Chrystusa módl się za nami
  Wierny świadku Ewangelii módl się za nami
  Zapatrzony w krzyż Zbawiciela módl się za nami
  Czcicielu Maryi Niepokalanej módl się za nami

  Oddany od dzieciństwa Bogu módl się za nami
  Wychowany w pobożnej rodzinie módl się za nami
  Gorliwy w służbie ołtarza módl się za nami
  Pragnący naśladować świętych módl się za nami
  Wierny głosowi powołania módl się za nami

  Apostole godności człowieka módl się za nami
  Obrońco nienarodzonych módl się za nami
  Miłosierny dla cierpiących módl się za nami
  Wrażliwy na los pokrzywdzonych módl się za nami
  Dobry pasterzu ludzi pracy módl się za nami

  Uczący zło dobrem zwyciężać módl się za nami
  Wzywający do męstwa i solidarności módl się za nami
  Broniący wartości ewangelicznych módl się za nami
  Przestrzegający przed chęcią odwetu módl się za nami
  Wzywający do trwania w nadziei módl się za nami

  Niesprawiedliwie oskarżany módl się za nami
  Okrutnie umęczony módl się za nami
  Kapłanie wierny aż do końca módl się za nami
  Męczenniku prawdy i wolności módl się za nami
  Orędowniku spraw Kościoła i narodu módl się za nami

  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

  V. Głosiłem Twoją sprawiedliwość w wielkim zgromadzeniu.
  R. I nie powściągałem ust moich, o czym Ty wiesz, Panie.

  Módlmy się:
  Wszechmogący wieczny Boże, Ty w swojej Opatrzności uczyniłeś błogosławionego Jerzego prezbitera niezłomnym świadkiem Ewangelii miłości wejrzyj na jego męczeńską śmierć 
w obronie wiary oraz godności człowieka i przez jego przyczynę spraw, byśmy żyli w prawdziwej wolności i zło dobrem zwyciężali.
  Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa Syna Twojego, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.


  Modlitwa za wstawiennictwem Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki


  Boże, Źródło wszelkiego dobra, dziękuję Ci, że w swojej miłości obdarzyłeś błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszkę godnością kapłaństwa. Posłałeś Go, aby gorliwie głosił Twoje słowo, szafował świętymi sakramentami, mężnie działał w Twoje Imię i zawsze był blisko każdego człowieka wzywając do przebaczenia, jedności i pokoju. Ty obdarzyłeś Go łaską męczeństwa, przez co upodobnił się do Chrystusa na drodze krzyżowej. Uwielbiamy i dziękujemy Ci, Panie, za ten wielki dar dla Kościoła, szczególnie za to, że uczyniłeś go pośrednikiem w rozdawnictwie łask. W swoim nieskończonym miłosierdziu racz zaliczyć Go w poczet świętych, a mnie, za jego wstawiennictwem udziel łaski ......., o którą z ufnością Ciebie proszę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.  Modlitwa o łaski za wstawiennictwem błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

  Boże nieskończenie dobry, który obdarzyłeś błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę łaską wierności kapłańskiemu powołaniu aż do męczeńskiej śmierci, prosimy Cię słowami Papieża Jana Pawła II: „Aby z tej śmierci wyrosło dobro, tak jak z krzyża zmartwychwstanie”.
  Miłosierny Boże, udziel mi, za wstawiennictwem błogosławionego księdza Jerzego tej łaski, o którą Cię gorąco proszę. Niech ofiara życia i jego wstawiennictwo u Ciebie przyczynią się do wzrostu chrześcijańskiej wiary, jedności i pokoju w świecie.
  Przez Chrystusa, Pana naszego.
  Amen.
 • Marek Gość
  19.10.2017 21:40
  Warto przeczytać artykuł z pch24 http://www.pch24.pl/kto-zamordowal-ksiedza-jerzego-popieluszke-,55497,i.html, warto też posłuchać redaktora Sumlińskiego, który współpracował z prok. Witkowskim, aby szerzej popatrzeć na sprawę tej "zbrodni założycielskiej III RP". Ksiądz Jerzy wg świadków był strasznie torturowany, dużo bardziej niż oficjalnie ujawniono. W Radiu Maryja byli kiedyś nurkowie, którzy znalazłszy ciało Księdza, musieli je jeszcze raz wrzucić do wody, by wydobyć oficjalnie po kilku dniach. Błogosławiony Księże Jerzy, módl się za nami!
 • ewa
  20.10.2017 21:00
  Pamiętam 33 lata temu słuchałam Radio Wolna Europa,( prl-owska tv zatajała prawdę) które nadawało transmisje z zeznań sprawców. To było wstrząsające przeżycie. Ogrom cierpienia, które zadali oprawcy ks. Jerzemu był porażający. Więc nie piszcie kiedy to się stało, dzień wcześniej, czy później, jakie to ma znaczenie. Poszukajcie tych nagrań i je odtwórzcie. Pochylcie nad Jego cierpieniem.
 • Megi
  21.10.2017 08:40
  Temu świętemu Kapłanowi Polska zawdzięcza wolność....Gdyby żył na pewno NIE oddałby by naszego życia w wierze ,nadziei i Miłości w Magdalence NIE BYŁOBY układu zbrodniarzy ze zdrajcami idei Solidarności, której Ks Jerzy jest JEDYNYM WIARYGODNYM TWÓRCĄ i OBROŃCĄ... nie byłoby odnowy, zmuszającej nas do życia nie tylko w biedzie materialnej, ale nędzy duchowej....To co się dzieje w łonie KK woła o pomstę do Nieba....Gdyby żył ks Popiełuszko, broniły nas przed zarazą antysakramentalną, antykatolickim ekumenizmem tulącym i obściskującym heretyków i to w duchu rzekomej odnowy przy Ołtarzu Najświętszej Ofiary....To nie ODNOWA KK , w duchu wyimaginowanej bliżej nie zdefiniowanej ewangelizacji jest potrzebna KK, ale NAWRÓCENIE grzesznika- heretyka zatwardziałego.....Módl się za nami święty Jerzy Popiełuszko,byśmy tak jak Ty wiernymi Bogu i Kościołowi byli, byśmy niezłomnie Prawdy bronili i Nią żyli....by wiara poza KK nie ma Zbawienia w moim umiłowany Kościele była nieustannie głoszona i nasze dzieci nie były demoralizowane Multi Kulti pentekostalizacji
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  16°C Wtorek
  dzień
  16°C Wtorek
  wieczór
  14°C Środa
  noc
  9°C Środa
  rano
  wiecej »