Komentarze 22
 • Brodaty Sokrates
  12.01.2018 08:13
  "Nie ma wątpliwości, że jak najszybciej musimy doprowadzić do wyjaśnienia, jak do tej zbrodni doszło.". Czekam panie Maciarewicz.Czekam na konkrety.Niech komisja weźmie się do roboty i przedstawi w końcu jakieś dowody.W roku 2016 komisja wydała 1,5miliona złotych na swoją działalność.Czekam na koszty z roku 2017stego.Czekam w końcu na jakieś efekty.
  • max
   12.01.2018 09:54
   Atakuj lepiej tych co bezprawnie przetrzymują Polski wrak Tu-154, dowody i tych co pozwolili na oddanie śledztwa Rosjanom, tych co mataczyli w śledztwie wspólnie z nimi by stworzyć spójną z rosyjską wersję tego co się stało w Smoleńsku, nieważne czy prawdziwą, byle tylko obarczającą Polaków tych co zginęli. Atakowanie w takiej sytuacji osób które pomimo takich przeciwności, często szykanowani dążą do prawdy jest podłością.
   • Gosc
    12.01.2018 12:19
    Od wielu miesięcy słyszymy, że dowody już są i "wkrótce" zostaną przedstawione. To plucie w twarz przede wszystkim ofiarom katastrofy.
   • Tinka
    12.01.2018 15:54
    No właśnie, przed wyborami słyszeliśmy, że zaraz po objęciu władzy sprowadzą wrak. Dwa lata mijają i nic. Ja nie bardzo rozumiem pana Macierewicza, skoro mówi, że: "Nie można dopuścić do tego, (...) by naród się nie dowiedział, kto jest odpowiedzialny i by ci odpowiedzialni, nawet jeżeli wymiar sprawiedliwości Polski nie będzie w stanie ich dosięgnąć, by nie zostali jasno wskazani i pokazani całemu światu" . Odpowiedzialni, nawet jeśli wymiar sprawiedliwości ich nie dosięgnie?
   • 1
    12.01.2018 16:08
    max...polska czarna skrzynka jest w Polsce nawet gdy oryginaly ruskich skrzynek sa w Moskwie Macierewicz i jego komisja byli zapraszani do Rosji aby osobiscie zapoznali sie z dowodami na miejscu.Dlaczego tam nigdy nie pojechali? Dlaczego podwazaja opinie tych co byli na miejscu i na wlasne oczy wszystko wiedzieli?Polska komisja skonczyla sledztwo i wydala opinie.Blad pilota.Rosyjska komisja rowniez skonczyla sledztwo i wydala opinie.Pilot zmuszony do ladowania w warunkach niewykonalnych przez dowodce na pokladzie.
   • @Tinka i 1
    13.01.2018 09:55
    Widzę że zleciały się pro rosyjskie trole/trol i klikają same sobie gwiazdeczki że niby plotą jakieś prawdy objawione. Dobrze wiecie że ta tragedia wydarzyła się nie gdzieś na neutralnym gruncie ale na terytorium państwa które w ostatnich 250 latach okupowało nas przez ok 170lat i których władze lekko mówiąc nie darzyły naszego prezydenta sympatią (zresztą podobnie jak opozycja która dzięki 2010 przejęła w pełni władze w Polsce) i nie chcą by Polska wypadła całkowicie spod ich wpływów. W 2014 wybuchła wojna na Ukrainie mam nadziej że wiecie kto jest tym niewinnym prawdomównym agresorem. Dowody czarne skrzynki wrak są polska własnością i powinny być w Polsce. Różne czarne skrzynki odpowiedzialne sa za różne rzeczy działają inaczej dlatego bada się wszystkie nie tylko jedną. Nie manipuluje sie zapisem tak jak to miało miejsce tutaj. Podobnie wrak w normalnych warunkach składa się to nie zostało nigdy zrobione a Polska strona nie uczestniczyła w żadnych badaniach wspólnie z rosyjską. Jeśli rosyjska komisja skończyła śledztwo dlaczego wrak i skrzynki nie sa w Polsce? Czy dlatego że z tego wraku już niewiele zostało albo strona rosyjska obawia się że jeszcze coś na podstawie tego wraku mozna wykryć? I tak zrobiono wspaniałą pracę z braku wraku posługując sie tysiącami zdjęć z miejsca katastrofy czy przeprowadzając sekcje zwłok które powinny były być wykonana zaraz po katastrofie czy badajac czy fragmenty wraku znajdowane jeszcze długo po katastrofie na terenie rzekomo przekopanym na 1m w głąb jak zarzekała się jedna z pań z ówczesnej władzy. Nie jest prawdą że załoga lądowała, według odczytów na wysokości decyzyjnej 100m pilot dał komendę odchodzimy na drugi krąg. Czyli nie lądowali. Więc jaki zrobili błąd? Że polecieli do Rosji?
 • historyk
  12.01.2018 08:18
  Polska miała zawsze problem ze wskazaniem winnych i skazaniem ich. Nikt nie został wskazany za klęskę w 1939 roku, za klęskę powstania w 1944 roku, za oddanie majątku narodowego po 1989 roku... A dziś oczekujemy ze będą wskazani i skazani winni za katastrofę pod Smoleńskiem? Przypomnę ze jeden z głównych zbrodniarzy w czasie powstania warszawskiego Bach-Zelewski nigdy nie został postawiony przed sadem bo go Amerykanie "wypożyczyli z immunitetem" na czas przesłuchań w Polsce.
  • Gosc
   12.01.2018 09:22
   Chciałbyś skazywać za przegranie wojny? W życiu nie czytałem większych idiotyzmów "historyku"
  • max
   12.01.2018 09:38
   Co z ciebie za historyk chyba niemiecki lub rosyjski jeśli ty winą za 1939 i 1944 obarczasz eksterminowany naród polski przez dwa totalitaryzmy Niemiecki i Rosyjski. Gdyby nie ta współpraca w zniszczeniu Polski, Polaków która nawet trwała w 1944 kiedy to Stalin na wieść o Powstaniu Warszawskim zatrzymał front i nie zezwalał na lądowanie samolotów Alianckich z pomocą na lotniskach, tak by powstańcy wykrwawili się, gdyby nie zdrada Polaków w 1939 przez Anglików i Francuzów a następnie również Amerykanów i oddanie Polski Sowietom wszystko inaczej by się potoczyło.
   • Gość inny
    12.01.2018 11:00
    Daję plus, choć totalitaryzm nie ma narodowości, lepiej pisać hitlerowski i stalinowski. "Historykowi" chyba marzą się czasy PRLu i bierutowski dekret https://histmag.org/Zemsta-w-imieniu-prawa.-Dekret-o-odpowiedzialnosci-za-kleske-wrzesniowa-i-faszyzacje-zycia-panstwowego-7864
   • @gość inny
    12.01.2018 12:43
    Hitlerowcy to jest termin używany przez komunistów, podobnie jak naziści przez samych Niemców i cały zachód. Obydwa terminy rozmywają prawdę, nie mówią jakiej narodowości byli ci co eksterminowali dlatego trzeba mówić otwarcie o Niemcach i Rosjanach choć wiem że w 1939 Polska została zaatakowana również przez Ukraińców, Litwinów czy Słowaków. Ale odpowiedzialni za agresje na Polskę, okupację główne zbrodnie są Niemcy i Rosjanie, którzy zresztą podburzali mniejszości przeciwko Polakom, wzniecali antagonizmy i przyzwalali na zbrodnie np na ludobójstwo Polaków na Wołyniu i Wschodniej Małopolsce.
  • pytania
   12.01.2018 15:39
   Goscie, jedynym zdrajcą który poniósł kare to Kuklinowski którego Kmicic przypalał, a wcześniej on przypalał Kmicica? Historia to nie propaganda na dzisiejszy użytek. Jeżeli we wrześniu 1939 roku zginęło 16 tys Niemców a po Polskiej stronie ponad 103 tys a blisko 700 tys poszło do niewoli to można pytać kto był winien za tak tragiczne przygotowanie obrony?. Jeżeli w powstaniu Niemcy zabili prawie całą polską inteligencje to można pytać, czy warto było. Ale was Goscie nie stać nawet na pytania
   • max
    12.01.2018 16:03
    Może dla tego że Hitler rozkazał 22 sierpnia 1939 dowódca Wehrmachtu żeby „zabijać bez miłosierdzia i bez litości mężczyzn, kobiety i dzieci polskiego pochodzenia i polskiej mowy. Tylko w ten sposób zdobędziemy przestrzeń życiową, której potrzebujemy. Polska zostanie wyludniona i zasiedlona Niemcami” i ci terroryści niemieccy bombardowali miasta (pierwszym atakiem rozpoczynającym wojnę, nie było Westerplatte a zbombardowanie nic nieznaczącego Wielunia z ludnością cywilną) szpitale mordowali rozstrzeliwali na ulicach wysyłali do obozów ludność cywilną a 17 września do tych zbrodni dołączyła się Rosja sowiecka. Stosujesz logikę propagandę zaborców Polski którzy usprawiedliwiali swoje zbrodnie nieudolnością państwa polskiego, niezdolnością do samostanowienia samodzielnych rządów czy obrony ludności.
   • 1
    12.01.2018 16:17
    we wrzesniu Polska popelnila blad liczac na Anglie i Francje dlatego zle rozstawiono armie.Zamiast wzdluz granicy nalezalo przyjac taktyke luznych formacji.Prawdopodbnie Niemcow udaloby sie zatrzymac.Jednak atak Rosji i tak by Polske dobil.Chyba,ze Stalin by nie uderzyl na Polske.Jodl w Norymberdze zeznal,ze gdyby Francja sie we wrzesniu 1939 ruszyla Niemcy ucieklaiby z Polski u podwinietymi ogonami i II Wojna Swiatowa skonczylaby sie wczesniej niz sie zaczela...
 • Wojtek
  12.01.2018 09:24
  No tak, jak zwykle pan Maciarewicz mówi, że to była zbrodnia, chociaż żadnego raportu jak do tej pory nie ma. Prawie jak za komuny: to na pewno była zbrodnia tylko trzeba wyznaczyć winnych.
 • MarianNowak
  12.01.2018 10:11
  Funkcji urzędnika, a nawet podsekretarza stanu nie można łączyć z mandatem poselskim. Jeżeli Antoni Macierewicz przyjął taką funkcję to stracił mandat posła.
  • Marek
   12.01.2018 11:44
   W Polsce PiS już wszystko można, oczywiście za przyzwoleniem jedynie słusznej władzy.
   • Gość
    12.01.2018 13:04
    Chciałeś powiedzieć wszystko w Polsce rządzonej przez PO wszystko było wolno a przekręt gonił przekręt. Zaklinanie rzeczywistości jej nie zmienia!
 • Gość
  12.01.2018 13:05
  A co teraz powiecie panowie katolicy popierający Platformę po głosowaniu ws aborcji? Nadal jesteście za PO?
  • 1
   12.01.2018 16:23
   a jak glosowal Kaczynski i czesc PiSu?
  • pis głosował ZA
   12.01.2018 18:56
   Projekt komitetu "Ratujmy kobiety" zezwalał na przerwanie ciąży do 12. tygodnia bez dodatkowych warunków, a po tym terminie - w takich przypadkach, jak obecnie (gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego).

   W PiS za przekazaniem projektu do dalszych prac zagłosowało całe kierownictwo. Czyli między innymi: Mariusz Błaszczak, Brudziński Joachim, Cymański Tadeusz, Czabański Krzysztof, Gliński Piotr, Kaczyński Jarosław, Kamiński Mariusz, Kuchciński Marek, Lichocka Joanna, Mazurek Beata, Sellin Jarosław, Suski Marek i Terlecki Ryszard. I co powiecie teraz panowie katolicy popierający Pis ?
  • E.
   12.01.2018 22:31
   A dlaczego zwracamy się tylko do mężczyzn?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  19°C Sobota
  rano
  27°C Sobota
  dzień
  27°C Sobota
  wieczór
  24°C Niedziela
  noc
  wiecej »