Nowotarżanie i uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w stolicy Podhala ścinali włosy, aby przeznaczyć je na peruki dla osób chorych na nowotwory.
Akcja odbywała się pod hasłem: "Noś długie włosy jak my! Oddaj włosy! Pomóż chorym na raka!", a jej koordynatorkami były nauczycielki Katarzyna Kozak i Elżbieta Bogaczyk.
- Jesteśmy wzruszone, że tyle osób odpowiedziało na nasz apel. Przyszli do nas nie tylko uczniowie, ale i rodzice z dziećmi, starsi mieszkańcy miasta - mówią nauczycielki. Jedna z nich także ścięła swoje włosy.
- O akcji dowiedziałam się od mamy i od razu postanowiłam tu przyjść. Przecież i tak miałyśmy iść do fryzjera - cieszy się mała Liliana. W ścięciu włosów pomogli właściciele kilku zakładów fryzjerskich z terenu miasta.
Każdy uczestnik akcji mógł wcześniej wziąć udział w specjalnej sesji fotograficznej. - Mamy nadzieję, że za rok lub dwa ponownie przeprowadzimy taką akcję. To wszystko zależy od tego, kiedy nam odrosną włosy - śmieją się nauczycielki.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Kard. Krajewski zapewnił, że darowane przez Papieża leki dotarły już do potrzebujących.
84 proc. z nich to kobiety. Średnia wieku polskiej nauczycielki to prawie 46 lat.
Wyniki globalnego przeglądu badań z La Trobe University w Australii.
Teraz Kijów i jego europejscy sojusznicy liczą, że prezydent Donald Trump zwiększy naciski na Rosję.