„Światło Chrystusa i świat. Stworzenie, Sprawiedliwość i Pokój". Pod takim hasłem mija czwarty dzień III Europejskiego Zgromadzenia Ekumenicznego w Sybinie, które jest okazją do przyjrzenia się znaczeniu europejskich chrześcijan w kontekście całego świata.
Brazylijczycy obchodzą 7 września Dzień Niepodległości. Od 11 lat towarzyszą mu manifestacje „Krzyk wyłączonych". Akcję o tej nazwie organizuje w ramach duszpasterstwa społecznego tamtejszy episkopat.
Podstawowe znaczenie codziennego sprawowania Eucharystii w życiu duchowym karmelitów przypomniał Papież w liście na kapitułę generalną Zakonu Braci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
Na konieczność współpracy religii i nauki w dziedzinie ochrony przyrody oraz promocji odpowiedzialnego zarządzania wskazał Benedykt XVI w przesłaniu do patriarchy ekumenicznego Bartłomieja I
Spore zainteresowanie papieską pielgrzymką w Austrii obserwuje się w sąsiedniej Słowacji. Pisze o niej codzienna prasa. Zapowiedziano transmisję telewizyjną w pierwszym programie tamtejszej telewizji. Do Austrii wyruszyli też słowaccy pielgrzymi.
Rozpoczęcie jedynej w tym roku europejskiej pielgrzymki Benedykta XVI nie znalazło wielkiego oddźwięku w światowych mediach.
Austriackie media są od kilku dni pełne informacji na temat Kościoła i Benedykta XVI, a szczególnie na temat obecnej pielgrzymki. Warto ten fakt odnotować, bo do niedawna informacje na ogół koncentrowały się na sprawach sensacyjnych i skandalizujących.
Watykan chce ordynować w Chinach biskupów o antykomunistycznych poglądach - powiedział wczoraj Liu Bainian, rzecznik oficjalnego Kościoła chińskiego - poinformował Dziennik.
Kościół: to potworny eksperyment. Etycy: nic złego się nie stało. Po decyzji brytyjskich władz, zezwalającej na tworzenie w celach badawczych tzw. zarodków hybrydowych z ludzkiego i zwierzęcego materiału genetycznego, na nowo, również w Polsce, rozgorzała dyskusja na temat granic, jakie może przekraczać nauka - pisze Dziennik.
Kogo bać się bardziej: muzułmańskich imigrantów czy rodzimych ekstremistów, którzy przeszli na islam? Takie pytanie - według Gazety Wyborczej - zadają sobie Niemcy dzień po pojmaniu prawdopodobnych terrorystów muzułmańskich.