Integralne wychowanie do odpowiedzialności przed Bogiem i człowiekiem jest warunkiem każdego postępu, pokoju, pojednania i wyrzeczenia się przemocy - przypomniał Benedykt XVI. W katechezie na audiencji 14 listopada mówił o nauczaniu św. Hieronima.
Duszpasterska troska o chorych w starszym wieku - to temat XXII Międzynarodowej Konferencji zorganizowanej przez Papieską Radę ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.
Przedstawiciele katolickich uczelni z całego świata zebrali się w Lizbonie. 14 listopada rozpoczęła się tam sesja zatytułowana „Uniwersytet katolicki: wyzwania wczoraj i dziś. Budować przyszłość". Wśród uczestników spotkania w Lizbonie jest rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Stanisław Wilk.
Pedro Arrupe był jedną z czołowych postaci Kościoła XX w. i autentycznym prorokiem odnowy soborowej - powiedział o swoim poprzedniku generał jezuitów. Wykładem na Uniwersytecie Deusto w Bilbao o. Peter Hans Kolvenbach rozpoczął Rok Arrupiański, upamiętniający stulecie urodzin baskijskiego jezuity.
Czeski Trybunał Konstytucyjny w Pradze 13 listopada poinformował ustnie o odrzuceniu skargi senatorów z partii chrześcijańsko-demokratycznej na nowelizację tak zwanej ustawy kościelnej z 2005 r.
Debata i głosowanie nad dokumentem wzywającym do odpowiedzialności za politykę to główny punkt programu dzisiejszych obrad amerykańskich biskupów.
Meksyk wprowadza w życie znaczący dla wiernych Ameryki Łacińskiej dokument. W bazylice w Guadalupe uroczystą Mszą świętą rozpoczęto 84. Sesję Plenarną episkopatu tego kraju. Chcemy dyskutować o życiu i działalności Kościoła lokalnego w świetle dokumentu z Aparecidy - zaznaczył w kazaniu bp Javier Navarro.
Mieszkańcy Boliwii winni odrzucić uciekanie się do przemocy, które stało się tam praktyką niemal normalną. Taki apel wystosował 13 listopada episkopat tego latynoamerykańskiego kraju na zakończenie obrad 85. sesji plenarnej.
Światowe Zgromadzenie Parlamentarzystów Pro Vita zakończyło się 10 listopada na Uniwersytecie św. Tomasza w Santiago de Chile.
Maoistowskie władze Erytrei postanowiły wydalić z terytorium tego kraju trzynaścioro misjonarzy. Ośmiu zakonników, cztery zakonnice oraz misjonarz świecki mają opuścić terytorium tego kraju do 20 listopada.