Prowadzący głodówkę kubański dysydent Guillermo Farinas, który rozpoczął ją cztery miesiące temu, domagając się zwolnienia chorych więźniów politycznych, znajduje się w "stanie krytycznym" - poinformowali we wtorek członkowie jego rodziny i lekarze.
Domniemani szpiedzy zatrzymani w USA są obywatelami Rosji i nie działali na szkodę interesów Ameryki - oznajmiło we wtorek rosyjskie MSZ. Premier Władimir Putin zarzucił policji w USA, że "rozhulała się" i wyraził nadzieję, że relacje obu krajów nie ucierpią.
Siedem z dziewięciu ofiar izraelskiego ataku na Flotyllę Wolności wiozącą zaopatrzenie dla Strefy Gaz miało rany od pocisków z broni palnej, w tym pięciu z nich rany postrzałowe głowy - informują raporty z sekcji zwłok przeprowadzonych w Turcji.
Ponad 20 afgańskich chrześcijan oskarżonych o nawracanie muzułmanów od ubiegłego tygodnia przebywa w więzieniu. Grozi im wyrok śmierci, gdyż w Afganistanie obowiązuje prawo szariatu zabraniające konwersji na chrześcijaństwo.
Na mistrzostwa świata w piłce nożnej wybrała się również św. Teresa od Dzieciątka Jezus. 25 czerwca do Johannesburga przybyły jej relikwie. Ich peregrynacja po RPA to jedna z imprez towarzyszących, którą Kościół katolicki przygotował na czas mundialu.
Ofiary pedofilii, których poufne zeznania zostały zarekwirowane 24 czerwca przez belgijską policję, zaczynają się ubiegać o swoje prawa.
W Grecji trwa strajk generalny. Na kilka godzin porzucili pracę kierowcy autobusów, motorniczowie metra i tramwajów. Odwołano prawie 100 proc. lotów krajowych. Strajkują też dziennikarze. Nie są nadawane dzienniki radiowe i telewizyjne, nie ukaże się środowa prasa.
Blisko trzy godziny trwało poniedziałkowe starcie polskich i afgańskich żołnierzy ze znacznymi siłami talibów w Afganistanie. "Wyeliminowano ponad 20 rebeliantów" - podał we wtorek por. Sebastian Kostecki szef sekcji informacyjno-prasowej PKW w Afganistanie.
Rządy Irlandii i Wielkiej Brytanii poinformowały we wtorek, że prowadzą śledztwa w sprawie możliwego wykorzystywania podrabianych paszportów brytyjskich i irlandzkich przez niektóre osoby zatrzymane w USA za domniemane szpiegostwo na rzecz Rosji.
Jutro przed Wielką Izbą Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu odbędzie się wysłuchanie stron w związku z odwołaniem się rządu włoskiego od wyroku uznającego obecność krzyża we włoskiej szkole za naruszenie Konwencji Europejskiej. W posiedzeniu weźmie udział europoseł Konrad Szymański.