Skromną ceremonią otwarcia na stadionie w Sao Paulo rozpoczęły się piłkarskie mistrzostwa świata w Brazylii. Jednak w Polsce kibice jej nie obejrzeli ze względu na usterki na łączach. O godz. 22 turniej zainauguruje mecz reprezentacji gospodarzy z Chorwacją.
Brazylijczycy widzą mundial wyłącznie jako święto ludzi bogatych.
Rosyjskie czołgi na tyerytorium Ukrainy są realnym dowodem, że Rosja przysyła tu swoich bojowników i sprzęt wojskowy - oświadczył w czwartek na konferencji prasowej w Kijowie szef ukraińskiego MSZ Andrij Deszczyca.
Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin oświadczył w czwartek, że przyłączenie Krymu sprawiło, iż w tym roku Dzień Rosji, najważniejsze święto państwowe FR, Rosjanie obchodzą "w szczególnym duchowym uniesieniu".
Lider Nowej Prawicy wczoraj wrócił z Brukseli. Przez dwa dni negocjował tam warunki współpracy z przedstawicielami dwóch eurosceptycznych ugrupowań: francuskiego Frontu Narodowego i brytyjskiej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP).
Domagający się podwyżek pracownicy dwóch lotnisk w Rio de Janeiro ogłosili, że w środę o północy czasu lokalnego rozpoczną 24-godzinny strajk. W czwartek w Sao Paulo rozpoczynają się 20. piłkarskie mistrzostwa świata.
Hiszpania czy Argentyna mogą, ale Brazylia ten mundial wygrać musi! Brazylijski podatnik wydał na zorganizowanie mistrzostw świata w piłce nożnej tyle pieniędzy, że zadowoli go tylko złoty medal.