Na międzynarodową konferencję rozbrojeniową, zapowiedzianą na 17-18 kwietnia w Teheranie, zaproszono "wiele" krajów - powiedział we wtorek rzecznik irańskiego MSZ, ale nie wymienił żadnego z nich. Podobno udziałem zainteresowane są m.in. Chiny.
Uczestnicząc w uroczystościach w Katyniu i organizując dyskusję na temat filmu "Katyń" Andrzeja Wajdy w państwowej telewizji rosyjskie elity rządzące publicznie dystansują się wobec zbrodni reżimu stalinowskiego - konstatuje w wtorek "Niezawisimaja Gazieta".
Do 25 wzrosła liczba górników, którzy zginęli w wybuchu w kopalni węgla w amerykańskim stanie Wirginia Zachodnia - poinformowały władze kopalni. Wybuch nastąpił w poniedziałek po południu czasu lokalnego.
Rząd USA zamierza przyjąć nową strategię ograniczającą możliwość użycia broni nuklearnej, nawet w celu obrony przed atakiem - powiedział prezydent Barack Obama w poniedziałek w wywiadzie dla dziennika "New York Times".
W Chinach wykonano karę śmierci na Japończyku, skazanym za próbę przemytu narkotyków - poinformowała we wtorek oficjalna agencja prasowa Xinhua, powołując się na źródła sądowe.
Rząd USA zamierza ukarać japoński koncern samochodowy Toyota grzywną w wysokości ponad 16 mln dolarów, najwyższą nałożoną kiedykolwiek na producenta samochodów, za nie powiadomienie we właściwym czasie władz federalnych o problemach z pedałem przyspieszenia w jego samochodach.
Z udziałem prezydenta Baracka Obamy i jego małżonki Michelle w ogrodzie Białego Domu odbyła się tradycyjna ceremonia toczenia jajek przez dzieci, co roku organizowana w poniedziałek wielkanocny.
Trzykrotna medalistka olimpijska z Vancouver i triumfatorka Pucharu Świata w biegach narciarskich Justyna Kowalczyk wygrała cykl zawodów komercyjnych Sprint Tour w Rosji.
Były brytyjski premier Tony Blair w swej wiejskiej posiadłości spalił grzankę, przez co uruchomił alarm przeciwpożarowy wykrywający dym. Na ratunek wyruszyły trzy ekipy straży pożarnej.
Co najmniej sześciu ludzi zostało zabitych w poniedziałek podczas próby ataku na konsulat USA w Peszawarze w północno-zachodnim Pakistanie. Do ataku przyznali się talibowie.