Z okazji ukazania się we Francji tłumaczenia autobiografii Karola Modzelewskiego "Zajeździmy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca", w Paryżu odbyło się we wtorek wieczorem spotkanie na cześć tego polityka, społecznika i historyka.
Co najmniej osiemnastu pracowników kliniki zajmującej się zmianą płci w Wielkiej Brytanii odeszło z pracy z powodu złego diagnozowania dzieci i kierowania ich na terapię hormonalną. Pięcioro z nich rozmawiało o swoich obawach z dziennikiem Times.
USA nałożą cła na warte 11 mld dolarów towary importowane z UE - poinformował we wtorek prezydent USA Donald Trump na Twitterze. Dzień wcześniej przedstawiciel USA ds. handlu zaproponował listę takich towarów w reakcji na unijne dotacje dla Airbusa.
UE zgodzi się na przedłużenie brexitu, ale będzie żądała określenia, czemu ta zgoda ma służyć - to konkluzja z wtorkowego spotkania unijnych ministrów ds. europejskich 27 krajów członkowskich. Nie jest jasne, o ile wyjście Wielkiej Brytanii miałoby być odłożone.
We wtorek rano rozpoczęły się wybory do izraelskiego parlamentu Knesetu, w których głównym przeciwnikiem starającego się o kolejną kadencję szefa prawicowego Likudu premiera Benjamina Netanjahu jest lider centrolewicy, b. szef sztabu generalnego Benny Gantz.
51-letni narciarz z Polski zmarł w niedzielę w szpitalu w Innsbrucku w Austrii wskutek obrażeń odniesionych w wypadku na stoku.
Dramatyczne historie rodzin, którym norweski urząd Barnevernet odebrał dzieci, zawiera wydana właśnie książka angielskiego dziennikarza mieszkającego w Austrii Stevena Bennetta. Dostępna jest w języku angielskim i nosi tytuł: "Stolen Childhood" (Skradzione dzieciństwo).
Brytyjska premier Theresa May ostrzegła w sobotę, że "Wielka Brytania ma wybór: opuścić Unię Europejską z umową albo nie wyjść z niej wcale", odrzucając proponowaną przez eurosceptyczne skrzydło Partii Konserwatywnej opcję bezumownego brexitu.
Niezależnie od wyników II tury wyborów na prezydenta Ukrainy, przyszły przywódca tego kraju powinien naprawić błędy w zaniedbanych w ostatnich latach stosunkach z Polską - napisał ukazujący się w sobotę opiniotwórczy tygodnik ukraiński "Dzerkało Tyżnia".
W Syrii uwolniony został włoski przedsiębiorca Sergio Zanotti, porwany w kwietniu 2016 roku - ogłosił w piątek premier Włoch Giuseppe Conte. Według szefa rządu były zakładnik jest w dobrym stanie i w najbliższych godzinach wróci do kraju.