We Włoszech jeden z sędziów piłkarskich Antonio Martiniello dostał roczny... zakaz stadionowy. To efekt jego ataku głową na bramkarza jednej z drużyn. Do incydentu doszło 1 lutego w meczu Borgo Mogliano z Montottone w lidze amatorskiej.
Była tradycyjna wymiana argumentów między większością w PE, wskazującą na erozję rządów prawa w Polsce, oraz PiS, przekonującym, że nic takiego nie ma miejsca. Tym razem jednak debata europosłów nt. praworządności była znacznie bardziej stonowana niż poprzednie.
Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach wzrosła do 1113 - poinformowała w środę chińska Narodowa Komisja Zdrowia. W ostatnich 24 godzinach bilans ten zwiększył się o 97 osób.
Przemawiający we wtorek na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas ponownie odrzucił przedstawiony przez USA i Izrael plan rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Powiedział, że jego państwo wyglądałoby jak "ser szwajcarski".
35 lat temu, 12 lutego 1985 roku, zakopiańczycy Maciej Berbeka i Maciej Pawlikowski dokonali pierwszego zimowego wejścia na ośmiotysięcznik Czo Oju (8201 m). Polacy poprowadzili nową drogę. Trzy dni później na szczycie stanęli Jerzy Kukuczka i Zygmunt Andrzej Heinrich.
W Kongresie Deputowanych, niższej izbie parlamentu Hiszpanii, we wtorek rozpoczęła się debata w sprawie legalizacji eutanazji. Autorem projektu ustawy jest rząd Pedra Sancheza opierający się na koalicji socjalistów i radykalnie lewicowego bloku Unidas Podemos.
Meksykańska policja rozpoczęła poszukiwania sprawców zabójstwa 38-letniego Polaka w stanie Jalisco na zachodzie Meksyku. Odciętą głowę mężczyzny, poszukiwanego od kilku dni, znaleziono w pakunku w aglomeracji Guadalajary.
Brytyjczyk, który zaraził się koronawirusem podczas pobytu w Singapurze, a następnie przekazał go - jak się przypuszcza - co najmniej 11 osobom, wyzdrowiał, choć w dalszym ciągu pozostaje w szpitalu na obserwacji - poinformowały we wtorek władze tej placówki.
W Wielkiej Brytanii rośnie tendencja do dyskryminacji kobiet w miejscu pracy ze względu na macierzyństwo. Szykany, degradacja, a nawet zwalnianie stały się powszechne w ostatnich latach.
W Hiszpanii trwa doroczna kampania przeciwko głodowi, ubóstwu i nierówności. Od 60 lat organizuje ją katolicka organizacja pozarządowa Manos Unidas (Złączone Ręce).