W najnowszym sondażu opinii publicznej 47 procent Norwegów opowiedziało się zdecydowanie za bojkotem olimpiady w Paryżu, jeżeli dopuszczeni do startu zostaną sportowcy z Rosji i Białorusi.
Przekazane Ukrainie brytyjskie czołgi Challenger 2 nie zostaną wysłane na linie frontu, dopóki nie dostarczone zostaną też niemieckiej produkcji Leopardy 2 i nie będzie można utworzyć brygady czołgów - powiedział w środę brytyjski analityk wojskowy prof. Michael Clarke.
Stany Zjednoczone popierają utworzenie specjalnego trybunału do osądzenia agresji Rosji przeciwko Ukrainie - oświadczyła ambasador Beth Van Schaack, przedstawicielka Departamentu Stanu USA ds. globalnego wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, cytowana w środę przez agencję AFP. Zauważyła, że trybunał taki mógłby powstać nawet w ramach systemu sądownictwa Ukrainy.
Ukraina nie może przegrać trwającej od siedmiu miesięcy bitwy o Bachmut na wschodzie kraju, żeby Władimir Putin nie poczuł krwi - oświadczył ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski w opublikowanej w środę rozmowie z agencją Associated Press.
Protesty przeciwko reformie emerytalnej we Francji we wtorek po raz kolejny doprowadziły do zamieszek w wielu miastach. W wyniku starć demonstrujących z policją rannych zostało 175 funkcjonariuszy - poinformowało francuskie MSW.
Prezydent USA Joe Biden powiedział we wtorek, że jest zaniepokojony tym, że Rosja może wysłać taktyczną broń jądrową na Białoruś - podał Reuters.
Wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk wezwała we wtorek Rosjan, by nie adoptowali dzieci, które jak to określiła, zostały w czasie wojny "skradzione" na Ukrainie i wywiezione do Rosji - podał Reuters.
Międzynarodowy Komitet Olimpijski przywrócił możliwość startów Rosjan i Białorusinów w sportach indywidualnych pod flagą neutralną pod warunkiem, że nie wspierali oni aktywnie wojny na Ukrainie oraz nie są związani z wojskiem i klubami wojskowymi. Decyzja w sprawie ich udziału w igrzyskach zapadnie później.
18 osób zostało rannych w wypadku autobusu relacji Warszawa-Odessa, do jakiego doszło we wtorek w obwodzie chmielnickim na zachodzie Ukrainy - informuje portal Suspilne. Trzy osoby trafiły na oddział intensywnej terapii.
Antonio Rao niedawno skończył 90 lat. Pochodzi z Kalabrii, mieszka w Rzymie. Od lat biega w maratonach, ostatni - z niezłym wynikiem - ukończył 19 marca.