W Małopolsce poziom wody w rzekach powoli obniża się. W niedzielę rano wciąż najtrudniejsza była sytuacja w gminie Szczucin, gdzie po przerwaniu wału na Wiśle na ewakuację zdecydowało się blisko 1,1 tys. osób.
Poziom Wisły na Lubelszczyźnie ciągle rośnie. Do pracy na wałach skierowano w niedzielę ponad tysiąc osób. Po przerwaniu w sobotę wału w Zastowie Polanowskim powiększa się rozlewisko w gminie Wilków.
Na razie nie ma zagrożenia dla wyborów prezydenckich na terenach poszkodowanych przez powódź - zapewniał premier Donald Tusk w niedzielę w Sandomierzu (woj. świętokrzyskie).
Benedykt XVI jest wstrząśnięty śmiercią przewodniczącego Konferencji Biskupów Turcji, bp. Luigiego Padovese. Zmarły był „ofiarnym świadkiem Ewangelii” - napisał papież w telegramie kondolencyjnym.
Do nieoczekiwanego spotkania międzyreligijnego doszło podczas wizyty papieża na Cyprze.
Koncern naftowy BP częściowo zatamował wyciek ropy z uszkodzonego szybu na dnie Zatoki Meksykańskiej. Ostateczne rozwiązanie problemu możliwe będzie jednak dopiero w sierpniu.
Po zakończeniu w sobotę wieczorem posiedzenia rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego premier Donald Tusk oświadczył, że choć w niektórych rejonach kraju woda przybiera szybciej niż się spodziewano, nie zostanie na razie ogłoszony stan klęski żywiołowej.
Na Podkarpaciu sytuacja powodziowa wciąż jest bardzo trudna. Z wodą walczy w całym regionie ponad 2 tysiące strażaków i ok. 300 żołnierzy. Wciąż ogłaszane są nowe ewakuacje m.in. w Tarnobrzegu.
W sobotę wieczorem woda z Wisły przerwała opaskę na wale w Sandomierzu (Świętokrzyskie) w dzielnicy Koćmierzów - poinformowała PAP rzeczniczka wojewody świętokrzyskiego Agata Wojda.
Najwyższy Sąd Administracyjny w Kairze podtrzymał w sobotę orzeczenie sądu niższej instancji, otwierające drogę do pozbawienia obywatelstwa części Egipcjan żonatych z Izraelkami, a także dzieci z takich małżeństw.