O prawa tych, których prawa ludzkie są gwałcone i którzy z różnych przyczyn sami nie mogą wołać, upomniał się w rocznicę masakry na "Wujku" abp Wiktor Skworc. Sprecyzował, że dzisiaj takimi ludźmi są dzieci nienarodzone.
O solidarną obronę życia zaapelował abp Wiktor Skworc podczas poniedziałkowych uroczystości 38. rocznicy pacyfikacji kopalni Wujek
„Papież Franciszek jest silnym sprzymierzeńcem ONZ w sprawach kryzysu klimatycznego, walki z ubóstwem i nierównościami społecznymi, ochrony uchodźców i imigrantów oraz rozbrojenia” – powiedział w wywiadzie dla Radia Watykańskiego Sekretarz Generalny ONZ. Antonio Guterres spotka się niedługo w Rzymie z Papieżem Franciszkiem.
Ludzie sprzeciwiają się postępującemu ubożeniu społeczeństwa; antyfaszyści rozbili żywą szopkę.
Papieska Komisja Biblijna opublikowała obszerny dokument na temat rozumienia człowieka w Piśmie Świętym. Nosi on tytuł: „Czymże jest człowiek? Droga antropologii biblijnej”. Jak podkreśla sekretarz Komisji, jest to ujęcie kompleksowe. Obejmujące różne aspekty ludzkiego życia, które zostają ukazane w świetle wszystkich ksiąg Starego i Nowego Testamentu.
„Maryja wraz z Józefem mogą nas nauczyć, jak przyjąć Jezusa, jak Go adorować oraz jak podążać za Nim dzień po dniu” – tymi słowami zwrócił się Papież do dziewcząt i chłopców z włoskiej Akcji Katolickiej. Obchodzi ona w tym roku 50-lecie istnienia.
Według opublikowanego przez Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie raportu o wolności religijnej, głównymi motywami prześladowań chrześcijan oraz innych mniejszości religijnych na świecie są ekstremizm islamski, nadmierny nacjonalizm oraz ideologie autorytarne.
Rząd zajmie się we wtorek projektem nowelizacji ustawy Prawo budowlane, która zakłada m.in. łatwiejszą legalizację starych samowoli budowlanych; dzięki temu zostaną one włączone do systemu kontroli okresowych, co zapewni ich bezpieczne użytkowanie.
Świat potrzebuje waszej mądrości i doświadczenia, aby zbudować przyszłość, która jeszcze bardziej będzie szanować prawa wszystkich. Jesteśmy bowiem wezwani do budowania społeczeństwa bardziej otwartego, bardziej ludzkiego, gdzie nikt nie jest wykluczony i odrzucony. Słowa te Papież skierował do członków Narodowego Stowarzyszenia Pracowników w Podeszłym Wieku. Podkreślił, że starość może być czasem dawania i dialogu.
Przed nie liczeniem się z Panem Bogiem w naszym życiu i umywaniem sobie rąk w obliczu wyzwań przestrzegł papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. W swojej homilii Ojciec Święty nawiązał do czytanego dziś fragmentu Ewangelii (Mt 21, 23-27) przedstawiającego arcykapłanów i starszych ludu, którzy chcieli wystawić Pana Jezusa na próbę i pytali Go o pochodzenie chrztu Janowego.