W II turze wyborów prezydenckich, która odbędzie się 12 lipca, głosowanie na Rafała Trzaskowskiego deklaruje 45 proc. ankietowanych zamierzających wziąć udział w wyborach, na Andrzeja Dudę - 44 proc.; 11 proc. nie zadecydowało jeszcze na kogo odda głos - wynika z sondażu Kantar.
Brytyjski premier Boris Johnson oświadczył w środę, że bierze na siebie pełną odpowiedzialność za reakcję rządu na wybuch pandemii koronawirusa i zaprzeczył, by próbował winić pracowników opieki społecznej za rozprzestrzenianie się Covid-19.
Duda: Apeluję do PSL, Koalicji Polskiej i Konfederacji, spotkajmy się po wyborach, porozmawiajmy o najistotniejszych sprawach.
W Stanach Zjednoczonych nie ma wciąż klimatu mogącego doprowadzić do prawnej ochrony życia nienarodzonych. Tego jednak czego nie można zmienić prawem, można uratować miłością. Wskazuje na to abp Joseph F. Naumann komentując dla Radia Watykańskiego zliberalizowanie ustawy aborcyjnej w stanie Luizjana.
Caritas Burkina Faso, jednego z najuboższych krajów świata, prosi wspólnotę międzynarodową o natychmiastową pomoc. Bez niej śmierć głodowa grozi co najmniej 2 mln Burkińczyków. Z powodu trudnych warunków klimatycznych i konfliktów wewnętrznych liczba potrzebujących wzrosła w tym kraju w ciągu minionego roku aż trzykrotnie.
Zwierzchnicy Kościołów i Wspólnot kościelnych w Ziemi Świętej solidaryzują się z prawosławnym Patriarchatem Jerozolimy w jego próbach odzyskania nieruchomości, które w 2004 r. zostały nabyte w pobliżu chrześcijańskiej dzielnicy Świętego Miasta przez Ateret Cohanim.
W ciągu minionych pięciu lat w Nigerii zamordowanych zostało co najmniej 6 tys. chrześcijan
„Lampedusa dla Franciszka stała się punktem wyjścia do pielgrzymowania, które kontynuuje po świecie, aby patrzeć sercem na migrantów, na wszystkich odrzuconych przez globalizację obojętności”. Tak po 7 latach od wizyty Papieża na tej włoskiej wyspie, do której przybija wiele statków z uchodźcami z Afryki, mówi świadek tego wydarzenia, kard. Francesco Montenegro.
Treningi na siłowniach i w klubach fitness nie wiążą się z podwyższonym ryzykiem rozprzestrzeniania koronawirusa SARS-CoV-2 - wskazuje badanie naukowców z Uniwersytetu w Oslo. Warunkiem jest jednak zachowanie zasad bezpieczeństwa.
Brak bezpieczeństwa, bezrobocie, korupcja oraz dyskryminacja religijna to główne problemy chrześcijan w Iraku - wynika z najnowszego raportu "Życie po ISIS" papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.