Jeden z milicjantów widocznych na nagraniu rozpyla gaz łzawiący w kierunku ludzi, a drugi wyciąga broń i strzela najpierw w powietrze, a potem w jednego z protestujących.
Siostry ze zgromadzenia Służebnic Bożej Opatrzności z Katanii oddały do dyspozycji papieża należący do nich budynek na dom dla migrantów.
12 października w Poznaniu na wydziale teologicznym UAM, odbyło się sympozjum misjologiczne "Misyjne drogi świętości". Jeden z referatów wygłosił ks. prof. UKSW, dr hab Tomasz Szyszka SVD prezes Stowarzyszenia Misjologów Polskich. Temat dotyczył wywołującej wiele emocji kwestii Pachamamy. W drugiej części przypomniano dzieło i postacie dr Wandy Błeńskiej i o. Mariana Żelazka SVD.
Anna Walentynowicz urodziła się na terytorium dzisiejszej Ukrainy. "Jej pomnik w Kijowie symbolizuje solidarność Polski z Ukrainą".
- Kierujemy zaproszenie do braci kapłanów o podjęcie modlitwy za osoby, które doświadczyły krzywdy ze strony duchownych, zwłaszcza krzywdy wykorzystania seksualnego - mówi ks. Jacek Nawrot.
W trybie mieszanym pracuje 821 placówek oświatowych, a 264 w trybie zdalnym. Pozostałe, czyli 47,39 tys., działa normalnie - podało w poniedziałek MEN. Liczba szkół pracujących w poniedziałek w sposób inny niż stacjonarny jest najwyższa od początku roku szkolnego.
10 października przypadł Światowy Dzień przeciwko karze śmierci. Coraz więcej krajów rezygnuje z egzekucji, choć w niektórych państwach zachodnich pojawia się coraz większa dyskusja nad jej przywróceniem. „Wizja Ewangelii to jednak nienaruszalność życia” – powiedział w wywiadzie dla Radia Watykańskiego Stały Obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ.
Po dwóch latach niewoli powrócił wczoraj do swej rodzinnej miejscowości Madignano ks. Luigi Maccalli. 59-letni włoski misjonarz został porwany przez dżihadystów 17 września 2018 r. w Nigrze. W ubiegły czwartek został uwolniony w Mali dzięki staraniom miejscowych władz i włoskiej dyplomacji.
Zostanie powołana, osobną ustawą, jeśli trzeba będzie, bardzo szybko, Państwowa Inspekcja Ochrony Zwierząt - poinformował w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.
Nie słabnie konflikt między Ormianami w Górnym Karabachu i wspieranym przez Turcję Azerbejdżanem. Wynegocjowane w Moskwie zawieszenie broni nie trwało nawet 24 godzin. Po wzajemnych bombardowaniach w nocy z soboty na niedzielę dziś rano wznowiono ostrzał z artylerii. Według ormiańskich źródeł trwa też azerska ofensywa w okolicach miasta Hadrut w południowej części Górnego Karabachu.