Nie może już przymykać oczu i w imię poprawności politycznej udawać, że „nic się nie dzieje”.
W brazylijskim Tocantinópolis trwa od 26 do 28 sierpnia spotkanie podstawowych wspólnot kościelnych (CEBs).
W kraju od wielu dni trwają protesty górników domagających się od rządu większych praw. Porwano i zamordowanie wiceministra spraw wewnętrznych.
Ma ona pomóc w walce z niedożywieniem.
Na jego potrzebę w Europie jak i w Kościele katolickim wskazał biskup senior Grazu, Egon Kapellari.
Francuski aktor, który od 2013 roku jest obywatelem Rosji, zainaugurował działalność centrum kultury i kinematografii noszące jego imię. Centrum otwarto w Sarańsku w Mordowii, gdzie aktor ma meldunek.
Hillary Clinton uczestniczyła w biurze FBI w White Plains w stanie Nowy Jork w pierwszym briefingu w sprawach bezpieczeństwa narodowego przygotowanym dla niej jako kandydatki Demokratów w listopadowych wyborach prezydenckich w USA.
Kilkunastu członków skrajnie prawicowego niemieckiego ugrupowania Ruch Tożsamościowy (Identitaere Bewegung) wspięli się w sobotę na Bramę Brandenburską w Berlinie, protestując przeciwko "islamizacji" Niemiec.
Premier Beata Szydło wraz z premierem Rumunii Dacianem Ciolosem spotkali się z przedstawicielami polskiej mniejszości w Domu Polskim w Nowym Sołońcu na rumuńskiej Bukowinie.
Kościół i państwo włoskie wspólnie walczą ze skutkami trzęsienia ziemi. W środkowej części kraju wciąż trwają akcje ratunkowe z udziałem katolickich wolontariuszy. Według najnowszych danych liczba ofiar katastrofy przekroczyła już 280 osób. Wstrząsy jednak cały czas się powtarzają.