"Prawdopodobnie odzyskaliśmy ludzkie szczątki z wraku łodzi podwodnej Titan" - podała w środę w komunikacie amerykańska Straż Wybrzeża (USCG).
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski potwierdził, że ukraińskie służby aresztowały mężczyznę, który pomógł Rosjanom we wtorkowym ataku rakietowym na Kramatorsk na wschodzie kraju.
Polska i Litwa czynią wszystko, by lipcowy szczyt NATO w Wilnie przyniósł klarowną perspektywę członkostwa Ukrainy w Sojuszu - oświadczył w środę w Kijowie prezydent Andrzej Duda, który przybył tu z wizytą wraz z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą.
Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin nie widzi obecnie wielu możliwości szybkiego osiągnięcia pokoju na Ukrainie.
Wrocław będzie gospodarzem finału piłkarskiej Ligi Konferencji w 2025 roku - poinformował PZPN po obradach Komitetu Wykonawczego UEFA. Jak dodano, Polska otrzymała także prawo organizacji mistrzostw Europy kobiet do lat 19, również w 2025 roku.
Pasażerowie dopiero co wsiedli na pokład "Independence of the Seas", gdy rozpętała się gwałtowna burza. W powietrzu latały krzesełka, parasole i stoliki...
Czternaście czołgów dla pierwszej kompanii przezbrajanej na wozy Abrams przybyło w środę do portu Szczecin-Świnoujście, gdzie są rozładowywane. Uzbrojone w armatę 120 mm czołgi mają wypełnić lukę po przekazaniu sprzętu pancernego Ukrainie.
Prowadzi konsultacje z Wołodymyrem Zełenskim dot. m.in. obecnej sytuacji na froncie, w tym groźby rosyjskiego zamachu za Zaporoską Elektrownie Atomową.
W programie pobytu papieskiego wysłannika, kardynała Matteo Marii Zuppiego w ramach jego misji w Moskwie znajduje się dzisiaj po południu celebracja Mszy św. w tamtejszej katedrze p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - twierdzi powołując się na informacje agencji ANSA portal il sismografo.
Landowy urząd śledczy poszukuje 20 uczestników Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Berlinie, którzy nie udali się w podróż powrotną do swoich krajów.