Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Mimo że od wyjazdów b. przesiedleńców do RFN z Warmii i Mazur mija prawie 40 lat, do sądów wciąż wpływają pozwy z żądaniem odszkodowań za pozostawione przez nich nieruchomości w Polsce. W sądzie okręgowym w Olsztynie takich spraw obecnie rozpatrywanych jest kilka.
Mieszkająca w gospodarstwie Agnes Trawny w Nartach na Mazurach rodzina Moskalików dostała od komornika pismo, w którym wyznaczył on dzień 10 lipca jako ostateczny termin ich wyprowadzki. Moskalikowie właśnie rozebrali domki letniskowe postawione bez zgody Trawny.
Sprawa roszczeń do gruntów pod warszawskim Stadionem Narodowym jest wciąż aktualna - powiedziała PAP pełnomocniczka spadkobierców tego terenu Joanna Modzelewska. Zaprzeczyła, by chcieli oni zrzec się roszczeń, gdy jedna z ulic w stolicy będzie nosić imię ich rodziny.
Sąd Okręgowy w Olsztynie zdecydował w czwartek, że rodziny Moskalików i Głowackich mają się wyprowadzić z domu mieszkającej w Niemczech Agnes Trawny. Sąd zastrzegł jednak, że wydanie Trawny lokalu jest wstrzymane do czasu zapewnienia przez gminę obu rodzinom lokali socjalnych.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jego partia postara się pomóc rodzinom Moskalików i Głowackich, którzy po czwartkowej decyzji sądu muszą opuścić dom w Nartach, formalnie należący do obywatelki Niemiec. Kaczyński uważa, że w tej sprawie odpowiedzialność ponosi rząd.
Sąd rejonowy w Szczytnie orzekł w czwartek, że rodziny Moskalików i Głowackich muszą opuścić dom w Nartach, który formalnie należy do obywatelki Niemiec Agnes Trawny. Według sądu nie ma obowiązku przyznania im lokali socjalnych. Sąd nie określił terminu wyprowadzki obu rodzin.
Sąd rejonowy w Szczytnie orzekł w czwartek, że rodziny Moskalików i Głowackich muszą opuścić dom w Nartach, który formalnie należy do obywatelki Niemiec Agnes Trawny. Według sądu, nie ma obowiązku przyznania im lokali socjalnych.
Sąd Rejonowy w Szczytnie (Warmińsko-Mazurskie) zamknął w czwartek przewód sądowy w sprawie eksmisji rodzin Moskalików i Głowackich mieszkających w gospodarstwie należącym do obywatelki Niemiec Agnes Trawny. Sąd zadecydował o eksmisji bez obowiązku przyznania im lokali socjalnych
PKP Przewozy Regionalne wniosły do sądu o odblokowanie kont bankowych, zajętych przez komornika - poinformowała w poniedziałek spółka. Jak powiedział PAP rzecznik przewoźnika Piotr Olszewski, spółka uważa, że roszczenia PKP Intercity - na wniosek którego komornik zajął konta - "są przedwczesne".
Sąd Okręgowy w Olsztynie orzekł w środę, że to Lukaschewscy, którzy wyjechali do Niemiec 26 lat temu, są właścicielami gospodarstwa w Kanigowie (warmińsko-mazurskie). Uchylił tym samym orzeczenie sądu rejonowego w Nidzicy, który uznał, że gospodarstwo pod Nidzicą przejął przez tzw. zasiedzenie w dobrej wierze Kazimierz Smoliński, mieszkający w nim od 1983 roku.