Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Peter Hepp nie widzi i nie słyszy. Ma żonę, dwóch synów, jest diakonem – i jest szczęśliwy
Pielęgniarki, lekarze, wolontariusze i inne osoby pomagające na co dzień terminalnie chorym pacjentom uczestniczyły w niedzielę na Jasnej Górze w Pielgrzymce Hospicjów Polskich.
Zapis o „pomocy medycznej w umieraniu”, zawarty w raporcie komisji ekspertów, przedstawionym władzom kanadyjskiej prowincji Quebec, faktycznie oznacza propozycję legalizacji eutanazji.
Z Belgii nadeszła smutna wiadomość. W połowie grudnia eutanazji poddali się tam dwaj bracia-bliźniacy.
Po raz pierwszy na świecie lekarze zdecydowali się zezwolić na jednoczesną eutanazję bliźniaków. Dwóch głuchoniemych 45-latków z Antwerpii, na północy Belgii, zdecydowało się umrzeć razem, gdy okazało się, że tracą wzrok.
Feministki odpowiedziały na apel Owsiaka o dyskusję o eutanazji.
Jedna z partii politycznych postuluje wprowadzenie do polskiego prawodawstwa tzw. „testamentu życia”.
Prof. Irena Lipowicz podkreśla jednak, że potrzebna jest dyskusja o godnym umieraniu.
W opinii 43% Polaków lekarze powinni spełniać wolę cierpiących, nieuleczalnie chorych, którzy domagają się podania im środków powodujących śmierć. Z poglądem tym nie zgadza się 41% ankietowanych - wynika z najnowszego badania CBOS na temat dopuszczalności eutanazji i uporczywej terapii. Wielu Polaków jednak nie odróżnia eutanazji od przerwania uporczywej terapii.
Z satysfakcją przyjmujemy deklarację Jerzego Owsiaka, iż życie ludzkie jest dla niego "wartością najwyższą", przypominamy jednak, że eutanazja nie jest dopuszczalna w żadnej sytuacji - brzmi poniedziałkowe stanowisko zespołu ds. służby zdrowia Konferencji Episkopatu Polski.