Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Oryginalny akt Unii Lubelskiej, różaniec króla Stefana Batorego i kapa ze stroju ślubnego królowej Bony to niektóre z eksponatów, jakie znalazły się na wystawie Muzeum Historii Polski "Pod wspólnym niebem" poświęconej Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
Oryginalny akt Unii Lubelskiej, różaniec króla Stefana Batorego i kapa ze stroju ślubnego królowej Bony to niektóre z eksponatów, jakie znajdą się na wystawie Muzeum Historii Polski "Pod wspólnym niebem" poświęconej Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
Muzeum Historii Polski ogłosiło konkurs "Patriotyzm Jutra" na najciekawsze inicjatywy edukacyjne mające m.in. zachęcać młodzież do poznawania historii. Do udziału w konkursie można przystąpić do 31 stycznia.
Zdjęcia, teksty i infografiki przybliżające drogę od komunistycznych dyktatur w Europie Środkowo-Wschodniej po wstąpienie Polski, Czech, Słowacji i Węgier do UE będzie można zobaczyć na wystawie "Droga do jedności: 1945-2004 Komunizm.Solidarność.Unia Europejska".
Minister kultury Bogdan Zdrojewski nie zamyka dyskusji nad połączeniem Muzeum Historii Polski i Muzeum Wojska Polskiego, ale podkreśla, że ten pomysł miałby znaczenie, gdyby pojawił się trzy lata temu. "W chwili obecnej jest po prostu za późno" - powiedział.