Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego » | Od najstarszego do najnowszego
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Liczbę 100 tysięcy podpisów przekroczyła we Florencji petycja do dyrekcji Luwru o wypożyczenie "Mony Lisy" temu miastu w 2013 roku. Podpisy zbiera florencki komitet mimo, że z Paryża już zapowiedziano, że taka podróż arcydzieła jest wykluczona.
Za 55 tys. euro, czyli ponad 245 tys. zł., Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odkupiło od norweskiego kolekcjonera pracę "Lego. Obóz koncentracyjny" Zbigniewa Libery. Praca uznawana jest za jedno z najważniejszych dzieł polskiej sztuki współczesnej.
We Wrocławiu można oglądać najpiękniejsze porcelanowe zastawy. Ozdobą ekspozycji są naczynia z serwisu "łabędziego" - jednej z najsłynniejszych zastaw europejskich.
„Brama ku Nieskończoności. Człowiek i Absolut w sztuce” – to tytuł nowego projektu ewangelizacyjno-kulturalnego diecezji rzymskiej
Nowy krój pisma nazwany Milosz, który wygrał zeszłoroczny konkurs Fundacji Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ, będzie przez dwa lata bezpłatnie dostępny dla wydawców dzieł polskiego noblisty - podaje Instytut Książki.
W bieżącym półroczu w Teatrze Telewizji pojawią się comiesięczne premiery, w tym dwie „na żywo”. Comiesięczna premiera spektaklu telewizyjnego w 2012 roku jest zaplanowana na każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.
W ramach Programu Wieloletniego KULTURA+ Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Telewizja Polska i Narodowy Instytut Audiowizualny (NinA) podpisały umowę w sprawie digitalizacji archiwów TVP. Obecnie w zasobach Nina działa już NINATEKA EDU, czyli biblioteka materiałów audiowizualnych dla uczniów i nauczycieli.
Wystawa polskiego artysty fotografa Łukasza Baksika "Macewy codziennego użytku", pokazująca szokujące sposoby wykorzystania żydowskich nagrobków w powojennej Polsce, została otwarta w Narodowym Muzeum Historycznym Republiki Białoruś w Mińsku.
Monachijska galeria sztuki ma wypłacić 22 tys. euro odszkodowania za zniszczenie dwóch frytek z MacDonald'sa, które w 1990 roku posłużyły za model artystycznego przedmiotu w kształcie krzyżyka ze złota zatytułowanego "Pommes d'Or".
Sąd w Belgii nie zgodził się w piątek na zakaz sprzedaży komiksu "Tintin w Kongo" belgijskiego rysownika Herge'a, uznając, że autor, tworząc go w latach 30., nie kierował się motywami rasistowskimi. Z oskarżeniem o rasizm wystąpił do sądu kongijski emigrant.