Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Po pierwszym dniu obrad szczytu Rady Europejskiej, które zakończyły się w nocy z czwartku na piątek, w przyjętych konkluzjach unijni przywódcy "podkreślili prawo Izraela do samoobrony zgodnie z prawem międzynarodowym i międzynarodowym prawem humanitarnym". Wezwali też ponownie Hamas do "natychmiastowego uwolnienia wszystkich zakładników bez żadnych warunków wstępnych".
Sekretarz stanu USA Antony Blinken przyleciał w czwartek do Izraela - poinformował portal stacji telewizyjnej CNN. Przed wyjazdem z USA wydał oświadczenie, wyrażające poparcie dla zaatakowanego przez palestyński Hamas kraju. "Ameryka stoi za Izraelem i za jego ludem. Stoi za nimi dziś. Będzie stała jutro. I każdego następnego dnia" - oznajmił.
Zespół archeologów i informatyków z Izraela stworzył oparty na sztucznej inteligencji (SI) program tłumaczący starożytne pismo klinowe. Dzięki temu jest możliwe natychmiastowe przetłumaczenie na język angielski dziesiątek tysięcy zdigitalizowanych już tabliczek.
Papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi w niedzielę w Watykanie zaapelował o trwały rozejm między Izraelczykami i Palestyńczykami. Ostrzegł, że przemoc niszczy wszelką nadzieję na pokój.
Niemcy nie zgadzają się na sprzedaż defensywnej broni Ukrainie, mimo groźby rosyjskiej inwazji, lecz równocześnie sprzedają broń krajom Bliskiego Wschodu, co napędza tam konflikty - zwrócił uwagę Andy Scollick, irlandzki konsultant i analityk w dziedzinie obronności.
Prezydent Macron odbywający wizytę w krajach Zatoki Perskiej powiedział w sobotę na konferencji prasowej w Dosze, że Francja wraz z innymi krajami Europy zabiega o otwarcie wspólnej misji dyplomatycznej w Kabulu. "Nie oznacza to uznania talibów" - zaznaczył.
Rozpoczęły się pierwsze loty ewakuacyjne Mińsk-Bagdad dla niektórych migrantów. Wielu Irakijczyków chce powrócić z Białorusi do swojego kraju - poinformował we wtorek rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Podkreślił, że to na razie "jednostkowy sygnał, a nie zmiana systemowa".
Odwiedziły już Syrię i Liban, a obecnie znajdują się w Iraku.
Miasto będące symbolem przesłania nadziei i pokoju dla świata, stało się symbolem apartheidu – stwierdził Anton Salman w orędziu bożonarodzeniowym opublikowanym przez lokalne media.
Wskazuje na to administrator apostolski łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy abp Pierbattista Pizzaballa.