Urodzony w Turcji niemiecki pisarz Dogan Akhanli, głośny krytyk prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, został zatrzymany w Hiszpanii na prośbę władz Turcji - podał adwokat pisarza. To kolejny spór między Berlinem i Ankarą.
Łodzie imigrantów od dawna nie dopływają na Lampedusę. Nie oznacza to jednak, że włoska wyspa przestała być stacją przesiadkową w drodze na Stary Kontynent.
Znikające spółki, cysterny na fałszywych papierach, szykanowanie funkcjonariuszy, którzy próbowali interweniować – do niedawna Polska była rajem dla mafii VAT-owskich.
Podczas konferencji prasowej dziennikarze z USA bardziej niż gazem byli zainteresowani rozpowszechnianym w sieci filmikiem pokazującym Trumpa jako wrestlera tłukącego stację CNN.
Feministka zaatakowała nożem autorów wystawy o aborcji – podaje Fundacja Pro – Prawo do życia.
Uważam, że to był bardzo udany kongres. Idziemy do przodu i chcemy wygrać kolejne wybory - mówiła w sobotę dziennikarzom premier Beata Szydło.
Dla uciekinierów z Afryki droga do Europy to męka. Dla przemytników – świetny biznes.
Papież Franciszek bez zapowiedzi odwiedził rodzinę mieszkającą na peryferiach Rzymu.
Uczestnicy Kongresu Prawników Polskich wyszli z sali podczas przemówienia wiceministra sprawiedliwości. Marcin Warchoł mówił, że środowisko sędziowskie nie rozliczyło się z przeszłością.
Wobec Polski, Austrii i Węgier należy wszcząć procedurę dotyczącą naruszenia prawa unijnego – stwierdził przewodniczący PE Antoni Tajani.