 
		- Na każdą pielgrzymkę szedł tak jakby brał w niej udział pierwszy raz - mówi o abp nominacie Grzegorzu Rysiu Andrzej Bac, współorganizator Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej, znający go od 30 lat.
 
		Kard. Robert Sarah wzywa do otwarcia Kościoła na młodych tradycjonalistów. Osobiście mogę zaświadczyć o ich autentyzmie i pobożności – powiedział prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego.
 
		Tak o świętym papieżu, patronie Targów Dobroczynności, mówi kard. Stanisław Dziwisz, który u boku Ojca Świętego spędził prawie 40 lat.
 
		Postać Matki Bożej Bolesnej jest częstym tematem w muzyce i sztuce chrześcijańskiej. Znany jest średniowieczny hymn Stabat Mater; do tego motywu nawiązują również Piety - rzeźby przedstawiające cierpiącą Maryję, trzymającą zdjęte z krzyża ciało Jezusa.
 
		Przedstawiciel prawosławia na Kongresie Eucharystycznym w Bolonii.
 
		- Liczę na modlitwę i obiecuję wzajemność - mówił bp Grzegorz Ryś, nowy metropolita łódzki, podczas spotkania w krakowskiej kurii.
 
		Biskup Ryś jest takim biskupem, który ma jedno hobby i to mi się w nim bardzo podoba. Nie próbuje być specjalistą od polityki, nie próbuje być specjalistą od socjologii i psychologii albo od jeszcze jakiś innych rzeczy. On jest specjalistą od Ewangelii. To sobie postawił za cel i to praktykuje - powiedział KAI znany dziennikarz i publicysta katolicki Szymon Hołownia, komentując nominację abp. Grzegorza Rysia na metropolitę łódzkiego.
 
		Papież mianował podsekretarza Kongregacji Nauki Wiary. Został nim włoski kanonista ks. Matteo Visioli.
 
		"Cudowny przewodnik duchowy", "każdy człowiek jest mu bliski" - mówią o bp Grzegorzu Rysiu świeccy, którzy mieli okazję spotkać go osobiście.
 
		Biskup nie może być "panem i władcą", musi słuchać rad - powiedział w czwartek w Watykanie papież Franciszek do 114 mianowanych w ciągu roku ordynariuszy. "Nie bądźcie więźniami nostalgii za tym, by mieć odpowiedź na każdy przypadek" - przestrzegł.