Kamieniami i butelkami obrzucano polską kaplicę w Houdain na północy Francji, rozbijając witraże i niszcząc drzwi świątyni.
Kawalerowie Maltańscy organizują koncerty, żeby zebrać pieniądze na centrum dla niepełnosprawnych dzieci.
W czwartek, w przeddzień Święta Niepodległości, Bohdan Skaradziński i Jan Jarcootrzymali tytuł Honorowego Obywatela Podkowy Leśnej przyznany im przez Radę Miasta.
Hospicjum Zgromadzenia Księży Marianów w Warszawie szuka wolontariuszy gotowych odwiedzać osoby u kresu życia.
Biskup radomski Zygmunt Zimowski popiera postulaty związkowców ''Solidarności'' w sprawie zamykania wszystkich sklepów w niedziele i święta.
Prawie 300 ton rogali świętomarcińskich przygotują w tym roku poznańscy cukiernicy na 11 listopada. Tego dnia przypada bowiem wspomnienie św. Marcina, patrona cukierników.
Jaki naprawdę jest Benedykt XVI? Czy ma dwa oblicza? Zdaniem korespondenta Reutera - tak.
O parafialnych obchodach Świeta Niepodległości i patriotyzmie w wywiadzie dla Dziennika Zachodniego mówi ks. prof. Stanisław Pisarek.
Od 7 listopada trwa w Białymstoku, przeniesiona tu niemal 60 lat temu z Wilna, Nowenna Opieki Matki Miłosierdzia.
Wczoraj wieczorem, gdy na dworze zapadał zmrok, pierwszy raz zapaliły się reflektory, które oświetliły kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kopernika w Olsztynie.