Inicjowanie pozytywnych rozwiązań na rzecz polityki rodzinnej w Polsce, tworzenie więzi i solidarności rodzin wychowujących dzieci oraz promocja rodziny wielodzietnej
Już co piąte dziecko w Polsce rodzi się w związku pozamałżeńskim - wynika z danych GUS. Nieślubnych dzieci jest teraz pięć razy więcej niż jeszcze 30 lat temu.
Uroczystość miała miejsce w niedzielę Miłosierdzia Bożego, 19 kwietnia, w sanktuarium pod tym wezwaniem w Toruniu. Korony na obraz nałożył biskup toruński Andrzej Suski.
Poeta i publicysta ks. Wacław Oszajca SJ, dyrektor kanału religia.tv ks. Kazimierz Sowa i dziennikarz TVN/CNBC Biznes Marek Tejchman - to tegoroczni nominowani do Nagrody Dziennikarskiej „Ślad" im. Biskupa Jana Chrapka.
Już od 15 lat Spotkania Małżeńskie prowadzą na terenie archidiecezji łódzkiej Wieczory dla Zakochanych. Do tej pory odbyły się 44 edycje, w których wzięło udział 687 par narzeczonych.
Puzzle z obrazu "Jezu ufam Tobie", katecheza o Faustynie i koncert zespołu Promyczki Dobra to niektóre atrakcje piątkowego spotkania dzieci w Łagiewnikach.
Opoczyńska piekarnia - jako jedna z pierwszych na świecie, a jedyna w Polsce - opracowała własną recepturę wyrobu komunikantów niskoglutenowych.
Krzyż Światowych Dni Młodzieży, przekazany młodym w 1984 r. przez Jana Pawła II, będzie peregrynował w maju i czerwcu po 39 polskich diecezjach.
15 chłopców z domu dla dzieci ulicy w Namugongo w Ugandzie przebywać będzie od 29 kwietnia do 1 czerwca w Polsce. Pobyt chłopców organizuje Salezjański Ośrodek Misyjny w Warszawie.
Już po raz piąty w Inowrocławiu, w dniach 2-3 maja, odbędzie się Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej o Puchar Arcybiskupa Gnieźnieńskiego i Prezydenta Miasta Inowrocławia.