Kandydujący na sekretarza generalnego Rady Europy Włodzimierz Ciemoszewicz jest optymistą, oceniając swoje szanse. "Mam wrażenie, że gdyby to rządy miały decydować, to bym te wybory już wygrał" - powiedział w niedzielę PAP Cimoszewicz. Zastrzegł jednak, że nie chce zapowiadać swojego zwycięstwa, bo o tym, kto zostanie sekretarzem generalnym RE, 29 września zdecydują przedstawiciele parlamentów.
O międzynarodową solidarność z kobietami w Iranie apelowały w niedzielę podczas konferencji "Solidarność kobiet dla demokracji" panie zgromadzone w Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich. Polskie uczestniczki spotkania podkreślały, że nasza sytuacja jest "luksusowa" w porównaniu z Irankami oraz wyrażały podziw dla determinacji działań kobiet pochodzących z tego kraju.
Zdaniem szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego, uchwałę w sprawie rocznicy 17 września 1939 r. Sejm powinien podjąć tylko jednomyślnie, co wymaga - jak zaznaczył - kompromisu ze strony wszystkich klubów parlamentarnych. Poseł PiS Joachim Brudziński w niedzielę powtórzył, że sformułowanie "ludobójstwo" musi się w uchwale znaleźć.
Jako przepustkę do gmachu MSW dostałem legitymację Milicji Obywatelskiej; szef resortu gen. Czesław Kiszczak powiedział, że do wyboru była jeszcze legitymacja SB i uznał, że milicyjna będzie dla mnie mniej krępująca - tak początki pracy w rządzie Tadeusza Mazowieckiego wspomina Krzysztof Kozłowski.
Naprotechnologia to przyszłość – uważa amerykański ginekolog prof. Thomas Hilgers, twórca systemu poświęconego rozrodczości kobiety
Zespół policjantów z Ostródy i Olsztyna zatrzymał w Ostródzie 50-letniego mężczyznę, który przyznał się do zamordowania 25-letniego sąsiada. Zmasakrowane zwłoki ofiary w sobotę odnalazł wędkarz - poinformował w niedzielę PAP prokurator rejonowy z Ostródy Ryszard Maziuk.
Gmina Gogolin wkrótce będzie najbardziej internetową gminą w Polsce. Na terenie wszystkich 9 sołectw kończy się instalacja urządzeń do darmowego, bezprzewodowego dostępu do Internetu - powiedział PAP burmistrz Gogolina, Joachim Wojtala
Utrwalenie losów ostatnich żyjących żołnierzy 1. Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka to cel najnowszego projektu pt. "Żołnierze generała Maczka - 65 lat po wyzwoleniu Belgii i Holandii" realizowanego przez zespół Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią.
17 września 1939 r., łamiąc obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konse...
68. rocznica utworzenia Russisches Kriegsgefangenen Arbeitslager, czyli obozu pracy dla jeńców radzieckich w KL Auschwitz, minie 15 września. Niemcy traktowali jeńców radzieckich w obozie w wyjątkowo okrutny sposób - spośród około 15 tys. osób przeżyła garstka.