Katolickie dzieło pomocy w Niemczech "missio" obchodzi 175-lecie istnienia. Organizacja wspiera 2 700 projektów pomocy w 100 krajach Afryki, Azji i Oceanii- poinformował przewodniczący "missio", o. Hermann Schalück.
Giovanni Maria Vian jest nowym redaktorem naczelnym nieoficjalnego dziennika Watykanu L'Osservatore Romano. Kard. Tarcisio Bertone, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej ogłosił, że funkcję tę Vian pełni oficjalnie od minionej soboty.
Stabilizacja i pogłębianie wiary to priorytety Kościoła katolickiego na Ukrainie. Tak w rozmowie dla radia Watykańskiego stwierdził bp. Marcjan Trofimiak ordynariusz łucki, wiceprzewodniczący Episkopatu Ukrainy.
Kościół na Ukrainie ma zachowywać jedność w różnorodności, by stawiać czoło następstwom ateistycznego komunizmu. Mówił o tym Papież do tamtejszych biskupów łacińskich, przybyłych z wizytą ad limina Apostolorum (24-30 września).
O relikwiach można mówić dopiero po beatyfikacji lub kanonizacji osób, których one dotyczą - powiedział prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Kard. José Saraiva Martins wskazał, że ta zasada dotyczy także sługi Bożego Jana Pawła II.
Organizatorzy turystyki i wszyscy turyści winni się troszczyć, by w tej dziedzinie respektowano zawsze prawa i godność kobiet. Zawraca na to uwagę kard. Tarcisio Bertone w przesłaniu na Światowy Dzień Turystyki.
Muzea Watykańskie zainaugurowały nową przestrzeń wystawową dla zbiorów filatelistycznych i numizmatycznych. Uroczystego otwarcia dokonał 25 września przewodniczący Papieskiej Komisji do spraw Państwa Watykańskiego a zarazem przewodniczący Gubernatoratu, abp Giovanni Lajolo.
27 września w ośrodku transmisyjnym rozgłośni w Santa Maria di Galeria pod Rzymem została odprawiona uroczysta Msza św. z okazji zbliżającego się patronalnego święta Radia Watykańskiego (29 września).
W Brukseli obraduje XIV kolokwium Europejskiej Konferencji Rozgłośni Chrześcijańskich. Do tej organizacji pozarządowej należy 650 stacji z 15 krajów naszego kontynentu.
Żaden polityk nie miał takiego zapału do obrony chrześcijaństwa, jak Chirac do obrony laickości - powiedział w rozmowie z Rzeczpospolitą Roberto de Mattei, szef miesięcznika Radici Cristiane, doradca w rządzie Silvio Berlusconiego.