Na wiadomość o tym, że Benedykt XVI odwiedzi synagogę w Kolonii, muzułmanie zaprosili go do meczetu, ale odrzucił on to zaproszenie - napisał znany watykanista włoskiego tygodnika "L'Espresso" Sandro Magister. To nieprawda - twierdzą inni dziennikarze.
Papież Benedykt XVI spotkał się w domu arcybiskupa Kolonii z niemieckimi politykami.
Rozluźniony, otwarty, prostolinijny - tymi słowami 12 młodych ludzi z pięciu kontynentów opisało Benedykta XVI, który w kolońskim seminarium duchownym przy Domu Arcybiskupa zjadł z nimi obiad.
„Solidarność" nadała kształt dzisiejszej Europie - podkreślił kard. Angelo Sodano, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.
Klasztor na Świętym Krzyżu, kolegiata w Wiślicy, kielecki Pałac Biskupów Krakowskich oraz rynek sandomierski znajdują się na specjalnym plakacie promującym w Berlinie województwo świętokrzyskie.
Niemcy są nie tylko krajem, w którym narodziła się Reformacja, ale także jednym z krajów, w których narodził się ruch ekumeniczny XX wieku - mówiłe Benedykt XVI podczas spotkania z przedstawicielami różnych wyznań chrześcijańskich.
W dialogu ekumenicznym Niemcy są miejscem o szczególnym znaczeniu - powiedział Benedykt XVI w czasie spotkania ekumenicznego, jakie odbyło się 19 sierpnia w domu arcybiskupów kolońskich, będących jego rezydencją podczas tej podróży do Niemiec.
Najgłębszym celem formacji jest wewnętrzne poznanie tego Boga, który w Jezusie Chrystusie ukazał nam swoje oblicze.
Zgodnie z programem pielrzymki, o 17.00 Benedykt XVI przybył na spotkanie z seminarzystami.
W ciągu czterdziestu lat, jakie upłynęły od Deklaracji soborowej "Nostra aetate", zarówno w Niemczech, jak i w wymiarach międzynarodowych uczyniono wiele dla poprawy i pogłębienia stosunków między Żydami a chrześcijanami - powiedział Benedykt XVI w kolońskiej synagodze.