Francuzka Elisabeth Revol, partnerka wspinaczkowa Tomasza Mackiewicza w wyprawie na Nanga Parbat, wylądowała we wtorek po południu w Genewie, a wieczorem ma dojechać do szpitala w Sallanches - poinformował jej mąż Jean-Christophe Revol.
Kościół katolicki w Niemczech opowiada się za pełnym łączeniem rodzin uchodźców przybywających do tego kraju. „Tak silny kraj jak Niemcy ponosi humanitarną odpowiedzialność za wymagających ochrony uchodźców” zaapelował dyrektor niemieckiej Caritas ks. prałat Peter Neher do partii CDU i SPD. Łączenie rodzin uchodźców mających tymczasowe prawo pobytu jest jednym z głównych tematów spornych w trwających właśnie rozmowach koalicyjnych.
Dwie największe armie NATO mogą się wkrótce spotkać w Syrii. I może to nie być przyjazne spotkanie.
Francuskie Zgromadzenie Narodowe zabroniło deputowanym noszenia rzucających się w oczy symboli religijnych. Zakaz zawarty jest w nowym dress codzie dla parlamentarzystów.
Japoński operator turystyczny H.I.S. planuje otworzyć w lutym w Tokio kawiarnię, w której małą czarną ma serwować gościom robot - podała we wtorek agencja Kyodo. Mechaniczny barista to po zrobotyzowanych hotelach kolejna technologiczna usługa, jaką wprowadza firma.
14 osób zostało rannych we wtorek po tym, jak na jednej ze stacji metra w stolicy Gruzji Tbilisi zawaliła się część sufitu - poinformował mer stolicy Kacha Kaladze. Rannych przewieziono do szpitala. Wśród poszkodowanych są dzieci.
Prawa Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii do momentu wyjścia tego kraju z UE są chronione - zapewnił w poniedziałek w Brukseli Konrad Szymański po spotkaniu ministrów ds. europejskich 27 krajów UE w sprawie dalszych rozmów na temat Brexitu.
Wielki imam sunnickiego Uniwersytetu Al-Azhar w Kairze, szejk Ahmad Mohammad Al-Tayyeb ostrzegł przed wykorzystywaniem religii jako uzasadnienia przemocy i terroru. „Bóg nigdy nie wzywał ludzi do przemocy” - stwierdził islamski uczony w wywiadzie dla wydawanego w Niemczech miesięcznika „Herder Korrespondenz”.
Prawie 600 kilogramów niedoręczonych listów i przesyłek przechowywał w swoim garażu listonosz z okolic Vicenzy na północy Włoch. Gromadził je przez 8 lat. Włoskie media podkreślają, że jest to rekordowa ilość niedostarczonej korespondencji.
Irlandzki premier Leo Varadkar zapowiedział w poniedziałek wieczorem po specjalnym posiedzeniu rządu, że pod koniec maja br. w kraju zorganizowane zostanie referendum ws. zmiany istniejących przepisów dotyczących aborcji.