Polskie siatkarki pokonały w belgijskiej Gandawie Słowenki 3:0 (25:19, 25:14, 25:19) w meczu grupy A mistrzostw Europy. W niedzielę w kolejnym spotkaniu podopieczne trenera Stefano Lavariniego zmierzą się z Węgierkami.
Słoweńcy cierpią z powodu najbardziej katastrofalnej powodzi w historii kraju. Kataklizm na początku sierpnia zniszczył dwie trzecie terytorium Słowenii. Potrzeba wielowymiarowej pomocy. Wsparcie niesie m.in. Caritas Polska.
146 osób zostało zatrzymanych przez siły porządkowe w następstwie antychrześcijańskich zamieszek w środę w Jaranwali na przedmieściach Faisalabadu w Pakistanie. Tłum, rozwścieczony znalezionymi ponoć w okolicy wyrwanymi kartkami Koranu z uznanymi za bluźniercze dopiskami, wkroczył do części miasta zamieszkanej przez wyznawców Chrystusa, niszcząc i paląc Biblie, meble, wszelkie mienie. Bilans miejsc kultu, które ucierpiały, wzrósł już do 21. Ponadto zaatakowano także 1 cmentarz.
W pierwszej połowie 2023 roku w Berlinie zarejestrowano co najmniej 105 przestępstw lub wykroczeń o podłożu antysemickim - podał w piątek portal evangelisch.de.
Nigerska junta nie ma podstaw do oskarżenia obalonego prezydenta Mohameda Bazouma o zdradę stanu, a stawką w tym momencie jest samo pojęcie wolności w Nigrze - oświadczył w piątek Volker Tuerk, szef agencji ONZ ds. uchodźców UNHCR.
Do wielkiej kraksy doszło dziś na drodze regionalnej Cassia Veientana w stolicy Włoch. Jadący pod prąd samochód uderzył w trzy inne. Helikopter przetransportował najciężej ranną osobę do szpitala.
W wyniku przemocy uzbrojonych gangów, które terroryzują Haiti, od początku bieżącego roku w tym karaibskim kraju zginęło ponad 2400 osób - poinformowała w piątek ONZ.
Z relacji Amerykanów biorących udział w walkach na Ukrainie wynika, że armia ukraińska ponosi ciężkie straty podczas kontrofensywy - podała stacja telewizyjna ABC. Rozmawiała ona z dwoma byłymi żołnierzami USA, którzy zostali ranni w Donbasie i są w szpitalu w Kijowie.
Pod koniec stycznia, gdy doszło do ataku bezzałogowców na zakłady produkujące drony bojowe w irańskim Isfahanie, na terytorium Iranu przebywali rosyjscy inżynierowie; goście z Rosji musieli wówczas schronić się w hotelu w Teheranie - ujawnił w czwartek dziennik "Washington Post".
W nocy 17 na 18 sierpnia 1943 r. RAF dokonały nalotu na niemiecki ośrodek rakietowy w Peenemnde. "To najbardziej utajnione miejsce w III Rzeszy rozpracowała AK.. W odkryciu tajemnicy rakiet V miał udział konstruktor, lotnik i konspirator inż. Antoni Kocjan" - powiedział PAP historyk z IPN Wiesław Kaczmarczyk.