Ojciec Święty pragnie, aby obchody 400-lecia śmierci św. Marii Magdaleny de' Pazzi przyczyniły się do jej lepszego poznania. W liście do arcybiskupa Florencji, kard. Ennio Antonellego Papież podkreślił aktualność tej świętej, która głosiła miłość Boga do każdego człowieka.
O zagwarantowanie przetrwania naszej tożsamości kulturowej zaapelowali do władz Europy uczestnicy rzymskiego sympozjum o przyszłości języka łacińskiego. Zorganizowały je wspólnie w dniach 25-26 maja Papieski Komitet Nauk Historycznych oraz Włoska Rada Badań Naukowych.
Doroczną kampanię zwalczania przemocy domowej zorganizował 26 maja Kościół w Peru.
Kościół lokalny Dżakarty obchodzi 26 maja swoje dwóchsetlecie.
Rekordową darowiznę w wysokości 22,5 mln dolarów z przeznaczeniem na cele oświatowe otrzymała ostatnio archidiecezja nowojorska. Ofiarodawcą okazał się emerytowany finansista Robert Wilson, który - jak sam przyznał - nie wyznaje żadnej religii.
Bliskowschodni odłam Al-Kaidy zagroził atakami na chrześcijan w Libanie, jeśli wojska tego kraju będą kontynuowały walkę z islamistami z Fatah al-Islam, zgrupowanymi w obozie uchodźców na północy Libanu.
Archidiecezja Bostonu sprzedała budynki kurii - poinformował dziennik Boston Globe.
Ojciec Święty przyjął 25 maja na audiencjach pięciu biskupów z Mozambiku, przybyłych z wizytą „ad limina Apostolorum".
Niedawna wizyta kard. Renato Martino na Wybrzeżu Kości Słoniowej pozostawiła trwały ślad w życiu tamtejszej społeczności. Przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et Pax" udał się tam w dniach 15-20 maja na prośbę Benedykta XVI i na zaproszenie episkopatu.
Konsternację z powodu opóźniania przez rząd Zambii przygotowań nowej konstytucji wyrazili biskupi tego kraju.