Już za kilka dni rozpocznie się Rok Św. Pawła. W Tarsie, gdzie przed dwoma tysiącami lat urodził się Apostoł Narodów, uroczystości z udziałem przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, kard. Waltera Kaspera, rozpoczną się 21 czerwca.
Od kilku lat Wspólnota Anglikańska dryfuje w stronę definitywnego podziału - pisze Nasz Dziennik.
Watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone spotka się w piątek w Mińsku z białoruskim prezydentem Aleksandrem Łukaszenką - pisze Rzeczpospolita.
Ojciec Święty przyjął 17 czerwca rezygnację złożoną ze względu na wiek przez bp. Elio Sgreccię z funkcji prezesa Papieskiej Akademii „Pro Vita".
Szereg spotkań z przedstawicielami Kościoła i władz państwowych odbyła w Wietnamie specjalna delegacja watykańska. Przewodniczył jej prał. Pietro Parolin, podsekretarz ds. relacji Stolicy Apostolskiej z państwami.
W Watykanie obraduje ROACO - Zgromadzenie Dzieł Pomocy Kościołom Wschodnim. Tematem spotkania jest m.in. sytuacja wspólnot katolickich w Gruzji i Armenii.
Kongres naukowy poświęcony nauczaniu Piusa XII oraz wystawa fotograficzna ukazująca jego osobowość i dzieło - to główne wydarzenia przygotowywane w Rzymie z okazji 50. rocznicy śmierci Sługi Bożego Eugenio Pacellego. W Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej zaprezentowano 17 czerwca inicjatywy przygotowywane w związku z półwieczem zgonu tego Papieża.
W Quebecu trwa 49 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. Organizatorzy zbudowali program tego wydarzenia w oparciu o 4 podstawowe elementy życia chrześcijańskiego: modlitwę indywidualną, Eucharystię, katechezę i świadectwa.
„Zbieranie okruchów" przez kard. Gaudencio Rosalesa przynosi coraz większe owoce. Dzięki kampanii filipińskiego hierarchy kilkadziesiąt tysięcy dzieci przestało głodować. Przekazywane w całym kraju grosze pozwalają na finansowanie 830 projektów pomocowych dla najuboższych.
Biskupi Zimbabwe wzywają do zaniechania przemocy i domagają się obecności niezależnych obserwatorów z zewnątrz podczas planowanej na 27 czerwca drugiej tury wyborów prezydenckich. W Harare 12 czerwca opublikowano komunikat episkopatu na temat sytuacji społeczno-politycznej w kraju.