Po raz drugi w ciągu ostatnich czterech dni zwolennicy obalonego islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego wyszli we wtorek wieczorem na ulice egipskich miast, by publicznie okazać sprzeciw wobec narzuconego przez wojsko obecnego systemu władzy.
Trzęsienie ziemi o sile 6,9 w skali Richtera nawiedziło w środę rano południową część Japonii - poinformowała Japońska Agencja Meteorologiczna. Na razie nie ma doniesień o ofiarach lub zniszczeniach. Nie wydano także ostrzeżenia przed tsunami.
Jakakolwiek "karna akcja" USA wobec Syrii za domniemane użycie niedawno broni chemicznej może wywołać jeszcze większy zamęt i rozlew krwi w podzielonym od blisko 2,5 lat wojną domową kraju - oświadczył we wtorek sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun.
Według projektu rezolucji, który będzie głosowany w środę w komisji spraw zagranicznych Senatu, prezydent Barack Obama uzyska zgodę na interwencję w Syrii, ale bez udziału wojsk lądowych i z ograniczeniem czasowym do 60 dni, z możliwością przedłużenia do 90.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej we wtorek wyraziło zdziwienie z powodu wypowiedzi ministra spraw zagranicznych RP Radosława Sikorskiego, który oświadczył, że Rosja ma powody, by czuć się współodpowiedzialna za syryjski arsenał chemiczny.
Prefekt Kongregacji Kościołów Wschodnich kardynał Leonardo Sandri zaapelował o to, by nie odpowiadać zbrojną interwencją na wojnę w Syrii. "Trzeba zatrzymać się, zanim będzie za późno"- oświadczył watykański hierarcha na łamach dziennika "L'Osservatore Romano".
Ministerstwo obrony Izraela poinformowało o przeprowadzeniu we wtorek próby rakietowej na Morzu Śródziemnym.
Amerykański gigant informatyczny Microsoft porozumiał się z fińską Nokią w sprawie przejęcia jej zakładów produkujących telefony komórkowe za 5,44 mld euro. Oprócz fabryk Microsoft nabędzie też prawa patentowe.
Rekordową liczbę niegroźnych wstrząsów sejsmicznych zanotowano tego lata we Włoszech - podał krajowy Instytut Geofizyki i Wulkanologii. Wnioski te wyciągnął analizując dane z lipca, kiedy ziemia zatrzęsła się prawie 3 tysiące razy.
Telefonujący do różnych osób papież Franciszek miał poprzednika - twierdzi biuletyn Związku Żydów Włoskich w dzisiejszym wydaniu. Był nim główny rabin Livorno we Włoszech Jehuda Kalon.