Moda na śluby minęła, nadchodzi moda na rozwód - mówią specjaliści z branży ślubnej. I oferują wspólne palenie aktu ślubu czy spuszczanie obrączek w toalecie. A zdaniem socjologów to łagodzi traumę rozwodu - pisze Metro.
Pięciu wychowanku salezjańskiego kulu sportowego Salos ze Szczecina zagra w Ruchu - pisze Gazeta Wyborcza.
Minister, burmistrz i oddział policji w galowych mundurach wezmą udział w paradzie równości w Amsterdamie. Na miasto padł bowiem blady strach, że straci imię stolicy tolerancji - zapowiada Gazeta Wyborcza.
Badania opinii pokazują, że anglikańscy wierni są przeciw małżeństwom gejów i wyświęcaniu homoseksualistów na kapłanów - pisze Rzeczpospolita.
W wakacje uaktywniają się pedofile. Do fundacji Kidprotect tygodniowo wpływa 100 zgłoszeń dotyczących przestępczości seksualnej wobec dzieci - alarmuje Rzeczpospolita.
Ponad 20 tysięcy Polaków uczestniczy w akcji "Adopcja serc". Takiej pomocy potrzebują uczniowie w szkole o. Mariana Żelazka w Indiach - pisze Rzeczpospolita.
W ramach obchodów 64. rocznicy Powstania Warszawskiego, 31 lipca br. o godz. 18.00, zostanie odprawiona Msza św. polowa przy Pomniku Powstania Warszawskiego w intencji poległych Powstańców Warszawy, ich dowódców oraz ludności cywilnej.
Troska Kościoła o rodziny na Wschodzie, pomoc intelektualna i materialna z Polski, współpraca „Wspólnoty Polskiej" z ośrodkami duszpasterskimi na Wschodzie, a także problem dialogu międzyreligijnego to niektóre z tematów, z którymi zapoznają się uczestnicy sesji formacyjnej dla osób wyjeżdżających do pomocy Kościołowi na Wschodzie.
Ponad 1300 stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia przebywa na Śląsku. Od wczoraj żegnają się już z tym regionem. W poniedziałek w katowickiej katedrze Msz św. dziękczynną za dobre owoce letniego obozu stypendystów odprawił metropolita katowicki arcybiskup Damian Zimoń.
„Jestem szczęśliwy, że mogę tu być i z serca wam dziękuję" - powiedział Papież, pozdrawiając wiernych z okna seminarium w Bressanone, gdzie spędzi najbliższe dwa tygodnie.