Sprawa wydarzeń z 40. piętra hotelu Marriott jest w całości umorzona; warszawska prokuratura zamknęła ostatni wątek śledztwa, dotyczący fałszywych zeznań, o które podejrzany był prezes PZU Jaromir Netzel. Prokurator uznał, że nie można zarzucić mu fałszu.
Na Dolnym Śląsku obniża się poziom wód. Jednak z powodu przewidywanych przez synoptyków opadów deszczu służby pozostają w stanie gotowości. Na Lubelszczyźnie zostały odwołane alarmy przeciwpowodziowe dla 4 powiatów oraz wszystkich gmin i miast nadwiślańskich.
Krwawe zamieszki w okolicach miasta Jos w nigeryjskim stanie Plateau miały podłoże społeczno-ekonomiczne, a nie religijne. Tę tezę potwierdził minister spraw zagranicznych Nigerii Henry Odein podczas spotkania z delegacją Światowej Rady Kościołów.
Film w reżyserii Rafała Wieczyńskiego „Popiełuszko. Wolność jest w nas” zdobył Grand Prix jubileuszowego 25. Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie. Dzieło zostało nagrodzone za wierne ukazanie postaci męczennika naszych czasów oraz jego odważnej i bezkompromisowej służby Bogu, ojczyźnie i ludziom.
Interpelację poselską do premiera Donalda Tuska w sprawie wyjaśnienia wątpliwości działań organów państwa, co do prawidłowości procesu dochodzenia do ustalenia przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem, złożył na ręce marszałka sejmu poseł Jerzy Polaczek.
Polska jest głęboko zaniepokojona zatrzymaniem przez Izrael konwoju z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy - oświadczyło polskie MSZ w komunikacie przekazanym PAP. MSZ wezwało Izrael do szybkiego wyjaśnienia w niezależnym śledztwie tych wydarzeń.
Dostęp pacjentów ze szpiczakiem do leku Revlimid będzie zależał od tego, czy Narodowy Fundusz Zdrowia zapewni ośrodkom hematologicznym dodatkowe pieniądze na chemioterapię niestandardową - mówili lekarze w poniedziałek na konferencji prasowej w Warszawie.
Komisarz Unii Europejskiej ds. polityki regionalnej Johannes Hahn poparł plan przekazania do 50 mln euro - z dodatkowych środków przyznanych Polsce przez Komisję Europejską - na pomoc dla województw dotkniętych powodzią.
Metale toksyczne, np. rtęć i ołów, połykane przez arktyczne ptaki podczas żerowania w oceanie, trafiają do polarnych jezior - informują biolodzy z kanadyjskiego Queen's University w "Proceedings of the National Academy of Sciences".
Rosja i Polska podpisały w poniedziałek w Moskwie memorandum o przekazaniu stronie polskiej nagrań z rejestratorów pokładowych polskiego samolotu prezydenckiego Tu-154M, który 10 kwietnia rozbił się pod Smoleńskiem.