Podczas uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie prezydent Bronisław Komorowski, w dniu święta Wojska Polskiego, przejął w niedzielę zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi.
W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, które w Polsce jest także świętem narodowym, wszystkim Polakom życzę pokoju i pomyślności – powiedział Benedykt XVI w krótkich pozdrowieniach, jakie wygłosił po polsku po modlitwie Anioł Pański 15 sierpnia w Castel Gandolfo.
Na krakowskich Błoniach dobiega końca budowa miasteczka dla uczestników Jubileuszowego Zlotu z okazji 100-lecia harcerstwa w Polsce. Zlot potrwa od 16 do 24 sierpnia. W miasteczku zamieszka 8 tys. harcerzy, ale w niektórych wydarzeniach udział weźmie 10 tys. osób.
Prezydent Bronisław Komorowski odsłonił w niedzielę w Katedrze Polowej Wojska Polskiego tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy pod Smoleńskiem.
Drapieżny mozazaur sprzed 85 mln lat wykorzystywał bardzo efektywny sposób pływania, przypominający technikę pływania rekinów - piszą naukowcy na łamach "Public Library of Science".
Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun zapewnił w niedzielę, że zmobilizuje wszelkie środki na pomoc ok. 20 mln ludzi, którzy ucierpieli w wyniku niedawnych powodzi w Pakistanie. Dodał, że kraj może liczyć na wsparcie całego świata.
W poniedziałek z Warszawy do Smoleńska wyruszy 25 motocykli. Wyprawę zorganizowali funkcjonariusze BOR w hołdzie ofiarom katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem - poinformował PAP rzecznik Biura Dariusz Aleksandrowicz.
Sowiecka ofensywa miała większy wpływ na kapitulację Japonii niż dotąd sądzono, przekonują historycy. Wcześniej za kluczowy dla decyzji Japonii moment uznawano wyłącznie zrzucenie przez USA bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki.
Niedziela jest dniem żałoby narodowej w Chinach - po śmierci ponad 1239 osób w wyniku osunięć ziemi w mieście Zhouqu w prowincji Gansu, na północnym zachodzie kraju. Flagi w całym państwie zostały spuszczone do połowy masztów, zawieszono imprezy rozrywkowe.
Setki par całowały się sobotę na nowojorskim placu Times Square w rocznicę zakończenia II wojny światowej. Zbiorowa inscenizacja odtwarzała słynny, uwieczniony na zdjęciu, pocałunek marynarza i pielęgniarki, który dla Amerykanów stał się symbolem końca wojny.