Gdzie znalazł się Jonasz po tym, jak wypluła go wielka ryba? W Niniwie. To pierwszy trop. A z czym kojarzy się NINIWA? Z wyprawami rowerowymi, oblatami, młodzieżą… Brawo! Zagadka prawie rozwiązana.
Lankijczycy widzą w Papieżu przede wszystkim posłańca pokoju i nadziei – mówi ks. Mariusz Michalik, który przez pięć lat pracował na Sri Lance.
Taki tytuł nosi konferencja trwająca w dniach 13-15 stycznia w Castelgandolfo.
Republikanie w USA chcą ograniczyć prawo do nieludzkiego traktowania ludzi nienarodzonych.
- Do pierwszego zdarzenia doszło na początku listopada. Kolejnej kradzieży ludzkich szczątków dokonano w miniony wtorek - mówi kom. Michał Rusak z komendy miejskiej w Gdyni.
W proteście przeciwko rządowym projektom restrukturyzacji Kompanii Węglowej uczestniczą już wszystkie kopalnie należące do spółki. Dzisiaj do akcji dołączyły dwa ostatnie zakłady: KWK "Ziemowit" w Lędzinach i KWK "Bolesław Śmiały" w Łaziskach Górnych.
Na ulice wyszły tysiące ludzi. Wiedzą, że zamknięcie kopalni uderzy w całe miasto.
Od ataku na redakcję tygodnika "Charlie Hebdo" 7 stycznia hakerzy, przedstawiający się jako islamiści, zaatakowali ponad tysiąc francuskich stron internetowych - poinformowali w środę agencję AFP eksperci. Głównie są to strony o niewielkim zasięgu.
Prokuratorzy otrzymali opinię dotyczącą zapisów rozmów z wieży smoleńskiego lotniska - poinformowała PAP w środę Naczelna Prokuratura Wojskowa. Do prokuratury wpłynęła także opinia ws. nagrania z samolotu Jak-40, lądującego w Smoleńsku przed katastrofą Tu-154.
"Region Ziemia Radomska jako jeden z pierwszych doświadczył takich »reform« polskiej gospodarki i do dziś posiada najwyższe bezrobocie w Polsce" - piszą związkowcy.