- To bardzo ważne, że tacy ludzie nie odchodzą w zapomnienie. By tamte straszne czasy nie wróciły, musimy podawać ich jako przykład do naśladowania, przykład miłości i dobroci - mówiła w Bielsku-Białej Anna Azari, ambasador Izraela.
Z Wrocławia do Kanady popłynęły słowa wsparcia dla Mary Wagner. Akcję prowadzą prolajferzy z Wrocławia.
Zwierzchnicy religijni chrześcijan w Egipcie krytykują redakcję tygodnika Charlie Hebdo za kontynuowanie obraźliwej dla muzułmanów linii pisma.
Kościół i państwo w Kenii podjęły współpracę na rzecz newralgicznego regionu Turkana, znanego z napięć etnicznych i problemów środowiskowych. Stosowne memorandum podpisał w Nairobi ordynariusz miejscowej diecezji Lodwar bp Dominic Kimengich oraz władze hrabstwa Turkana.
"Nasi bracia chrześcijanie w Syrii i Iraku mówią nam i naszemu poranionemu Zachodowi, gdzie wiara często już spłowiała i uważana jest niemal za rodzaj wyśmiewanej subkultury, że miłość Boga jest realna”.
Mimo pogróżek i wymuszeń duchowieństwo meksykańskiego stanu Guerrero nadal będzie prowadzić duszpasterstwo, jak zawsze. Zapewnił o tym miejscowy biskup Alejo Zavala Castro.
Filipińczycy gorąco wierzą, że papieska pielgrzymka będzie nie tylko jednorazowym wydarzeniem, ale przyniesie rzeczywiste owoce w życiu tego Kościoła i społeczeństwa. Wskazuje na to pracujący na Filipinach ks. Dariusz Drzewiecki.
W Bańskiej Wyżnej przebywa obecnie 16 dzieci z Białej Cerkwi na Ukrainie. Zimowy wypoczynek zapewniła im działająca w Pionkach Rada Rycerzy Kolumba nr 15631.
Pigułka "dzień po" nie jest lekiem – podkreśla Zespół Ekspertów KEP ds. Bioetycznych w związku z dyskusją nt. dopuszczenia w Polsce do sprzedaży tego specyfiku bez recepty.
W Katowicach związkowcy nadal rozmawiają z przedstawicielami rządu o planie naprawczym dla Kompanii Węglowej; w Warszawie z premier Ewą Kopacz spotkali się, w tej samej sprawie, przedstawiciele międzyresortowego zespołu ds. górnictwa. Szef "S" Piotr Duda ogłosił ogólnopolskie pogotowie strajkowe.