Arcybiskup Paryża apeluje do lekarzy, którzy zmagają się z epidemią koronawirusa, aby kierowali się nauczaniem Jana Pawła II.
W tym trudnym czasie pandemii Franciszek jeszcze bardziej stał się „proboszczem świata” wskazując na prymat Boga i wlewając nadzieję w serca milionów ludzi cierpiących w różnej mierze z powodu koronawirusa. Wskazuje na to ordynariusz koreańskiej diecezji Daejeon.
Jeden z mieszkańców Świdnicy apeluje do osób i firm posiadających drukarki 3D o pomoc w tworzeniu przyłbic dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.
Obecna sytuacja epidemiczna we Francji jako bardzo poważna, nie widać jeszcze pozytywnych efektów kwarantanny - uważa ekspert medyczny dr William Dab. Ocenia, że liczba obecnie zakażonych Covid-19 Francuzów może wynosić nawet 2 miliony.
W obliczu zagrożenia koronawirusem portugalscy biskupi postanowili odnowić poświęcenia swej ojczyzny Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.
W Afryce nie da się zwyczajnie zamknąć ludzi w domach, aby objąć ich kwarantanną z powodu koronawirusa. Nikt praktycznie nie posiada żadnych zapasów żywnościowych i by móc funkcjonować ludzie muszą iść chociażby na targ, w przeciwnym wypadku grozi im klęska głodu.
W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków, proszę o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia – podkreśla w komunikacie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.
Do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu spłynęły kolejne wyniki testów sprawdzających zakażenie koronawirusem - u 6 osób wyniki są dodatnie. Wśród zakażonych są lekarze.
Medycy, m.in. lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni, którzy mają objawy wskazujące na chorobę COVID-19, ale nie są w stanie udokumentować kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie, będą poddawani badaniom diagnostycznym - poinformował PAP we wtorek rzecznik prasowy Głównego Inspektora Sanitarnego Jan Bondar.
Ambasada RP we Włoszech ogłosiła w nocie we wtorek, że żaden transport maseczek ochronnych dla Włoch nie został zablokowany w ostatnich dniach przez polskie służby celne. Tak odniosła się do doniesień we włoskich mediach, już zdementowanych przez polski MSZ.