W czwartek, tj. dwa dni po spotkaniu premiera Węgier Viktora Orbana z Władimirem Putinem, w Budapeszcie doszło do spotkania ambasadorów państw NATO i Szwecji w związku z rosnącym zaniepokojeniem w ich krajach co do zbliżenia węgiersko-rosyjskiego - poinformował portal Radia Wolna Europa.
Niezależnie od końcowej syntezy, obradujący w Watykanie uczestnicy pierwszej sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Synodu Biskupów na temat synodalności ogłoszą List do Ludu Bożego – poinformował Sekretariat Generalny Synodu Biskupów.
Rycerze Kolumba, największa na świecie organizacją katolickich mężczyzn, jest producentem niezwykłego filmu dokumentalnego o świętej misjonarce miłości. Obraz pt. „Matka Teresa. Nie ma większej miłości" zyskał już wielką popularność za Oceanem, stając się w ub. roku najczęściej oglądanym filmem religijnym i drugim najpopularniejszym filmem dokumentalnym bez względu na kategorię. Polska premiera odbędzie się w czwartek w Radomiu.
W Berlinie w nocy ze środy na czwartek setki propalestyńskich demonstrantów, uczestników nielegalnych demonstracji, podpaliło kilka samochodów i barykad. W stronę funkcjonariuszy rzucano butelkami i kamieniami – 65 z nich odniosło obrażenia. Aresztowano ponad 170 osób. Z kolei we Frankfurcie nad Menem policja użyła armatek wodnych, aby przerwać nielegalne zgromadzenie – opisuje w czwartek portal dziennika „Welt”.
Po śmiertelnym postrzeleniu dwóch szwedzkich kibiców piłki nożnej w Brukseli, belgijscy biskupi katoliccy wezwali mieszkańców, by nie dali się wciągnąć w spiralę przemocy. „Po raz kolejny jesteśmy wstrząśnięci atakiem w naszym kraju. Naszymi modlitwami i myślami jesteśmy z niewinnymi ofiarami i ich rodzinami” - napisali biskupi w oświadczeniu. Jednocześnie przedstawiciele Kościoła zaapelowali, aby ludzie nie reagowali dalszą przemocą na ten - najwyraźniej motywowany islamizmem - atak, poprzez który podejrzany sprawca szukał zemsty.
Tu wyrośnie papieski las. 1300 brzóz posadzonych pośród otaczających je sosen ułoży się w napis: "Jan Paweł II".
Czekamy na oświadczenie szpitala, że z 71-latkiem można wykonać czynności procesowe; wiemy, że mężczyzna leczył się neurologicznie – poinformował w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak.
Jedyne w Polsce, Europie, a może nawet na świecie. Zatrudnionych jest w nim 11 osób z niepełnosprawnością. Oni także współtworzyli kino "Radość" w Dębicy. Dziś tu odkrywają swój potencjał.
Po raz trzeci zostali certyfikowani do udziału w Siłach Odpowiedzi NATO; dowództwo Wojsk Specjalnych po raz pierwszy otrzymało certyfikację ws. dowodzenia dużą operacją obronną - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak.
Ograniczenia w ruchu zaplanowano w nocy z wtorku na środę z 24 na 25 października. Tunel pod Luboniem Małym w ciągu drogi ekspresowej S7 służy kierowcom już od prawie roku.