Szwajcarski teolog Hans Küng domaga się zrehabilitowania przez stronę katolicką Marcina Lutra i uznania posługi duchownych Kościoła protestanckiego oraz anglikańskiego.
Parlament Europejski uchylił w czwartek immunitet poselski liderce francuskiego Frontu Narodowego i kandydatce na prezydenta Francji Marine Le Pen w związku z dochodzeniem w sprawie publikacji na Twitterze zdjęć z egzekucji zakładników Państwa Islamskiego.
W lazurowych wodach Atlantyku, na głębokości 12 metrów na zwiedzających czekają niecodzienne atrakcje.
To hasło X Metropolitalnego Święta Rodziny. O tegorocznej edycji dyskutowano dziś w Katowicach.
Najprawdopodobniej podczas działań zbrojnych w okolicach Aleppo zginął Polak walczący po stronie Państwa Islamskiego.
Jak podaje dziennik "Le Figaro", nauczyciel szkoły w centralnej Francji został zawieszony za omawianie fragmentów Biblii.
2 marca 1921 r. we Lwowie urodził się Kazimierz Górski - najwybitniejszy trener w historii polskiej piłki nożnej.
Szefowie państw europejskich spotkają się 24 marca z papieżem Franciszkiem w Rzymie przed rozpoczęciem szczytu Unii Europejskiej, który ma nadać tej instytucji nowy kierunek po Brexicie - poinformował portal Euroactiv.
Centrum Życia i Rodziny uruchomiło kampanię "Brońmy dzieci przed tęczową propagandą", poinformował Paweł Kwaśniak, prezes zarządu.
Sklepy o powierzchni powyżej 250 metrów kwadratowych będą musiały płacić 10 groszy za każdy kilogram odpadów żywnościowych - zakłada senacki projekt ustawy o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności, nad którym w czwartek prace rozpoczęły senackie komisje.