Czechy: Wypadek polskiego busa

Stan dwóch najciężej poszkodowanych w nocnym wypadku polskiego mikrobusu w zachodnich Czechach jest stabilny - poinformował w poniedziałek PAP polski konsul w Pradze Marek Pędzich.

W wypadku zginęły dwie osoby, siedem odniosło obrażenia. Dwie osoby w stanie ciężkim trafiły do szpitala w Pilznie.

Ich stan jest "poważny, ale nie ma bezpośredniego zagrożenia dla życia. Jeszcze rano sytuacja wyglądała dosyć poważnie, ale po operacji ich stan się ustabilizował" - powiedział konsul.

Pozostałe osoby przebywały lub przebywają w szpitalu w mieście Rokycany, w pobliżu miejsca, w którym doszło do zdarzenia.

Busem podróżowało ośmiu mężczyzn i kobieta. Poszkodowani to osoby w wieku od 25 do 54 lat.

Służby wojewody opolskiego podały wcześniej, że większość z nich była zameldowana w województwie opolskim. Nieoficjalne informacje mówią, że część z nich miała podwójne, polskie i niemieckie obywatelstwo.

Rzecznik wojewody opolskiego Jacek Szopiński zapewnił, że wójtowie i burmistrzowie gmin, z których pochodzą ofiary wypadków, zostali powiadomieni o zdarzeniu. Mają rozpoznać potrzeby rodzin poszkodowanych i w miarę możliwości zapewnić im pomoc.

Według czeskiej policji do wypadku doszło ok. godz. 3 nad ranem na autostradzie D5 w okolicach miasta Rokycany, na trasie prowadzącej z Pragi do granicy z Niemcami. Z niewyjaśnionych przyczyn mikrobus z polskimi tablicami rejestracyjnymi uderzył w naczepę jadącego przed nim tira. Przypuszcza się, że kierowca mikrobusu zasnął.

"Bus wbił się pod tira, ale (nie wiadomo) z jakiej przyczyny" - powiedział konsul Pędzich.

Ciężko rannych do szpitala w Pilznie przetransportował śmigłowiec, pozostali trafili do szpitala w pobliskich Rokycanach.

Z powodu wypadku autostrada przez kilka godzin była częściowo zamknięta.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CZECHY, DROGI, WYPADKI

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  1°C Środa
  dzień
  2°C Środa
  wieczór
  2°C Czwartek
  noc
  2°C Czwartek
  rano
  wiecej »